Програма Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації (CASC) та Академії наук Китаю охоплює не тільки найближчі регіони космосу, а й найдальші околиці Сонячної системи.Вона орієнтується на використання космічних ресурсів, описуючи етапи створення масштабної інфраструктури до 2100 року. Тут і станції видобутку й перероблення копалин, і транспортні маршрути з великими розподільчими вузлами, і комплекси обслуговування та багато іншого.
Дивіться також Учені знову заговорили про нову планету Сонячної системи – ось, де вона може ховатися
Міжпланетний вид
Програму назвали "Тянь Гун Кай У", що перекладається як "Пошук творінь природи", за назвою енциклопедії Сун Їнсіна, китайського мислителя епохи Мін.
- На першому з чотирьох її етапів передбачено будівництво станцій видобутку водяного льоду на Місяці.
- Потім воду можна розщеплювати на водень і кисень, щоб використовувати їх як ракетне паливо.
- Таким чином, Місяць стане перевалочним пунктом на шляху до астероїдів, Марса і природних супутників Юпітера.
- Розподільні вузли автори пропонують розташувати в точках Лагранжа між Землею і Місяцем, Сонцем і Землею, Сонцем і Юпітером.
Що таке точки Лагранжа
Це такі місця в космосі, де гравітація двох об'єктів (наприклад, Сонця та Землі) ефективно компенсує та зрівноважує одна одну. Це дає змогу супутнику залишатися саме в тому місці, куди його було запущено, не притягуючись до одного з тіл.Цілі чотирьох етапів програми можуть бути досягнуті до 2035, 2050, 2075 і 2100 років, відповідно.
Варто зазначити, що це не офіційний план уряду Китаю, а лише пропозиція вчених, яка, однак, відображає загальний напрямок роботи в космічній галузі Китаю. Країна сьогодні міцно взялася за розробку різних програм, як-от власна космічна станція, освоєння Місяця та інше, щоб здобути першість в космічній експансії та наукових дослідженнях.