Що про це відомо

Заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан на Презентації глобального інноваційного бачення України розкрила плани щодо цілої мережі компаній, які займуться проєктуванням чипів.

Дивіться також Вчені скоро запустять комп'ютерний аналог людського мозку

Зазначається, що виробничі потужності таких підприємств можуть становити до 50 тисяч одиниць на місяць протягом трьох років після запуску проєкту.

Звісно, це не зрівняється з такими виробниками мікросхем, як Samsung чи тайванська TSMC, котрі випускають їх десятками мільйонів для сотень клієнтів, однак цього, судячи з усього, і не вимагається. Принаймні на початку. Першочерговою метою є забезпечення власних потреб – імовірно, для воєнних цілей (виробництва дронів, наприклад, яке стартувало в Україні значними темпами й навряд чи зупиниться після перемоги над Росією).

Однак у міністерстві також не виключають і можливість подальшого експорту:

Ми забезпечимо завдяки цьому потреби внутрішнього ринку, а також створимо базу для експорту,
– каже Валерія Іонан.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров своєю чергою додав, що Мінцифри планує розробити й презентувати український чип уже в 2024 році. Міністерство співпрацює з більш ніж однією компанією в цьому питанні.

Також відомо, що це буде мережа так званих fabless компаній – таких, що не мають власних заводів. Це означає, що вони займатимуться лише розробкою технології, але виробництво замовлятимуть у партнерів. За таким же принципом працюють, наприклад, Apple та Google: вони розробляють чипи у власних лабораторіях, але виготовляють їх заводи TSMC і Samsung відповідно, які володіють ексклюзивним літографічним обладнанням.

Про характеристики чипів наразі нічого не кажуть.