Як повідомляє 24 Канал, серед юніорів Україна посіла друге місце в неофіційному загальнокомандному заліку, і їхні досягнення можна назвати винятковими. Юні спортсмени демонстрували свою майстерність у різних категоріях, посівши перші місця у класі S1A для моделей ракет, розрахованих на висоту польоту, та у класі S5B для моделей ракет-реплік. Крім того, вони здобули перше місце в класі S4A для планерів з прискорювачем на час польоту.
Дивіться також Міжнародна космічна станція тимчасово втратила зв'язок із Землею
Не залишилися осторонь і дорослі учасники команди, які також продемонстрували свою майстерність у відповідних категоріях. Вони посіли третє місце в класі S4A для планерів з прискорювачем на час польоту та дуже вимогливому класі S7, де оцінюється візуальна та масштабна ідентичність ракети з оригіналом, включаючи реалістичність її запуску та польоту.
Олександр Радченко, видатний виконавець, посів перше місце в класі S2/P, в якому представлені моделі ракет з вантажем, що імітують системи безпеки для астронавтів під час польоту. Ця вражаюча перемога продемонструвала виняткові навички та технічну майстерність Радченка.
Досягнення української команди є свідченням успішної історії країни на міжнародних змаганнях з ракетомодельного спорту. Доросла команда раніше виграла золоту медаль на Чемпіонаті світу 2016 року, який Україна приймала у Львові. Ці успіхи стали можливими завдяки підтримці різних організацій, зокрема Федерації ракетомодельного спорту України та громадської організації "Асоціація "Ноосфера".
Детальні результати
Командний залік
Юніори:
- 1 місце у класі S1A — моделі ракет на висоту польоту. Склад команди: Софія Фісун (Дніпро), Родіон Струзман (Дніпро), Андрій Примушко (Ніжин), Лугина Артем (Шостка).
- 1 місце у класі S5B — моделі-копії ракет на висоту польоту. Склад комнади: Іван Кірієнко (Ніжин), Михайло Дубровський (Ніжин), Андрій Примушко (Ніжин), Софія Фіcун (Дніпро).
- 2 місце у класі S4A — моделі планерів із прискорювачем на тривалість польоту. Склад команди: Денис Мозок (Шостка), Родіон Струзман (Дніпро), Софія Фісун (Дніпро), Михайло Дубровний (Дніпро).
Дорослі:
- 3 місце у класі S4A — моделі планерів із прискорювачем на тривалість польоту. Склад команди: Антон Петрух (Ніжин), Сергій Труш (Ніжин), Олександр Радченко (Ніжин), Ольга Хміль (Київ).
- 3 місце у класі S7 — найскладніший та найвидовищніший клас у ракетомодельному спорті. Оцінюється візуальна та масштабна ідентичність до оригіналу (стендова оцінка), а також реалістичність старту та польоту моделі відповідно до прототипу. Склад команди: Антон Петрух (Ніжин), Сергій Труш (Ніжин), Олександр Радченко (Ніжин).
Індивідуальний залік
Юніори:
- 1 місце у класі S1A — моделі ракет на висоту польоту: Софія Фісун (Дніпро). Також Софія посіла 1 місце у жіночому заліку в цьому ж класі.
- 1 місце у класі S4A — моделі планерів із прискорювачем на тривалість польоту: Денис Мозок (Шостка).
- 1 місце у класі S5B — моделі-копії ракет на висоту польоту: Кірієнко Іван (Ніжин).
- 3 місце у класі S5B — моделі-копії ракет на висоту польоту, жіночий залік: Софія Фісун (Дніпро).
- 3 місце у класі S9A — моделі ракет на тривалість польоту з ротором, жіночий залік: Софія Фісун (Дніпро).
Дорослі:
- 1 місце у класі S2/P — це моделі ракет із вантажем, які імітують системи безпеки космонавтів під час польоту. Задача спортсмена — відправити на борту своєї моделі у політ вантаж — сире яйце, а потім безпечно повернути й ракету, й вантаж на землю: Олександр Радченко (Ніжин).
- 2 місце у класі S3A — моделі ракет на тривалість польоту з парашутом, жіночий залік: Ольга Хміль (Київ).
- 2 місце у класі S7 — найскладніший та найвидовищніший клас у ракетомодельному спорті. Тут оцінюється візуальна та масштабна ідентичність до оригіналу (під час спеціального етапу, що має назву «стендова оцінка»), а також реалістичність старту та польоту моделі відповідно до прототипу: Сергій Труш (Ніжин).
- 3 місце у класі S1B — моделі ракет на висоту польоту: Олександр Радченко (Ніжин).
Фотогалерея
Команди успішно подолали усі виклики
Попри складні умови тренувань через воєнний стан та обмеження польотів в Україні, українська команда подолала ці перешкоди, щоб відзначитися на світовій арені. Зміна організаторами вимог до двигунів лише за пів року до змагань стала додатковим викликом, вимагаючи від учасників адаптації та переобладнання своїх моделей без можливості реальних польотів та випробувань.
Успіх української ракетомодельної команди підкреслює важливість ракетомодельного спорту для популяризації інженерії та космічних технологій серед молодих ентузіастів. Цей технологічний вид спорту та інженерна дисципліна забезпечують міцний фундамент для професійного розвитку учасників, сприяють розвитку творчого мислення та встановленню життєво важливих зв'язків для їхньої майбутньої кар'єри.
Денис Хміль, генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України, наголосив на важливості ракетомодельного спорту для підготовки майбутніх винахідників і дослідників космосу, адже багато учасників стають лідерами космічної галузі.
Чому це важливо
Перемога на Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту також вказує на важливість підтримки STEM-освіти (науки, технологій, інженерії та математики) у позашкільній діяльності. Навички та знання, отримані в гуртках та закладах позашкільної освіти, закладають фундамент для майбутніх досягнень на міжнародній арені.
Потенціал ракетомоделювання як рушія технологічного розвитку в різних галузях економіки є очевидним. За умови державної підтримки та модернізації системи профільної освіти молоде покоління українців може стати лідером у виробництві новітніх аерокосмічних технологій та конкурувати на світовій арені.
Читайте на сайті Науковці зрозуміли причини шаленої спеки, яка охопила нашу планету
Ракетомодельний спорт, що складається з конструювання, запуск і пілотування моделей ракет і планерів, захоплює ентузіастів по всьому світу з моменту свого зародження в 1972 році. Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту продовжує залишатися платформою, на якій країни демонструють свій досвід і заохочують міжнародну співпрацю та представництво в постійно зростаючій сфері космічних досліджень.