Раніше 24 Канал вже розповідав про те, чим на орбіті займеться невеликий кубсат PolyITAN-HP-30. Натомість EOS SAT-1 суттєво більший за розмірами і призначений для спостереження за поверхнею Землі.
Не пропустіть Її бачили ще неандертальці: прадавня комета летить до Землі і її можна буде побачити у січні
Що відомо про супутник EOS SAT-1
Апарат належить українській компанії EOS Data Analysis (глобальний постачальник аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту) і стане першим зондом власного сузір'я апаратів EOS SAT. Він призначений для спостереження за земною поверхнею в оптичному та інфрачервоному діапазонах. Це також перший супутник угрупування призначений спеціально для моніторингу сільськогосподарських і лісових угідь.
Супутник EOS SAT-1 / Фото EOS DA
Маса апарата становить 178 кілограми, енергією його забезпечують сонячні батареї. Він перебуватиме на сонячно-синхронній орбіті, завдяки чому весь час зможе оглядати освітлену поверхню Землі.
Можливості супутника
Завдяки системі з двох камер DragonEye з роздільною здатністю 1,4 метра з'явиться можливість оцінювати стан полів кожні 5–7 днів і складати прогнози на майбутній врожай. Кожна з камер має 11 каналів передачі даних. Три з них передають інформацію у видимому діапазоні, два – у ближньому інфрачервоному, три – на межі цих двох діапазонів, і ще три є спеціальними.
Інформація про супутник EOS SAT-1 / Фото EOS DA
До 2025 року в космос мають відправитися ще 6 подібних апаратів. Разом вони створять перше у світі супутникове угрупування сільськогосподарського призначення.