Про це повідомляє "Настоящее время".
Читайте також: В Telegram знову відповіли на вимогу Роскомнадзору надати ключі шифрування
Про те, що Telegram в Казахстані скоро можуть заборонити, повідомив в своєму офіційному блозі сам міністр інформації Даурен Абаєв. Чиновник стверджує, що лише з 17 березня по 1 квітня йому надійшло 34 звернення від різних казахстанців, які скаржилися на те, що були без їх згоди додані до групи "ДВК" в Telegram. Група виявилася екстремістською, і тому, стверджує міністр, громадяни звернулися до влади і попросили вжити заходів. А саме – вимагати від Telegram блокувати групи, в яких спілкуються екстремісти, а якщо він цього не зробить – заборонити месенджер.
Казахстанський суд визнав "Демократичний вибір Казахстану" екстремістським рухом 13 березня 2018 року. Сам опозиціонер стверджував, що нічого екстремістського в його партії немає, і що вона буде домагатися зміни режиму в Казахстані мирним шляхом.
І до, і після заборони руху Аблязов говорив про те, що влада Казахстану готується обмежити доступ до соціальних мереж і відеохостингів, через які "ДВК" поширює інформацію і спілкується з прихильниками. Користувачі Інтернету в Казахстані раніше помічали, що мережа в країні регулярно "падає" саме в той момент, коли Аблязов веде трансляцію.
Читайте також: Скандал із витоком даних Facebook: Цукерберг визнав провину
Правозахисник Галим Агелеуов вважає дивним, що люди, які нібито поскаржилися міністру на "ДВК", просто не вийшли з непотрібного їм чату, а пішли зі зверненнями до влади. Він згадує, що подібний прецедент в історії незалежного Казахстану вже був.
Це нагадує те, що сталося з Рахатом Алієвим (колишнім зятем президента Назарбаєва), коли із-за його одного блогу був закритий цілий Livejournal. Це було, звичайно, незрівнянно, і це відверта цензура, не можна цього робити,
– зауважив президент фонду Liberty Агелеуов.
Увечері 3 квітня Генеральна прокуратура розповсюдила повідомлення про те, що казахстанських користувачів Telegram не покарають за підписку на ресурси "ДВК" або самого Мухтара Аблязова (цих заходів побоювалися після того, як рух було визнано екстремістським). Казахстанцям навіть дозволили залишати в цих групах нейтральні або докоряючі діяльності руху коментарі. Але якщо хтось буде висловлювати підтримку руху або почне агітувати за "ДВК", тому генпрокуратура Казахстану пригрозила судовою експертизою: шукатимуть ознаки розпалювання ворожнечі та екстремізму.