Над дослідженням працювали Жуоран Генг та Іларі Маасілта з Центру нанонауки Університету Ювяскюля, Фінляндія. Профінансували його Академія Фінляндії та програма Європейського Союзу "Горизонт 2020".

Дивіться також Неймовірні перспективи: вчені показали, що генами людини можна керувати за допомогою електрики

Деталі експерименту

У п'єзоелектричних матеріалах вібрації звукових хвиль генерують електричний відгук, а оскільки електричне поле може існувати у вакуумі, воно також може переносити звуки через безповітряний простір. Необхідно лише, щоб його ширина не перевищувала довжину звукової хвилі.

Такий ефект спостерігається не тільки в діапазоні звукових частот, а й в ультразвуковому та гіперзвуковому діапазонах. Головне, щоб вакуумний проміжок ставав дедалі меншим у міру збільшення частот.

У більшості випадків цей ефект слабкий, але ми також виявили ситуації, за яких уся енергія хвилі перестрибує через вакуум зі 100-відсотковою ефективністю, без будь-яких віддзеркалень,
– каже професор Іларі Маасілта.

Цей феномен може знайти застосування в мікроелектромеханічних системах (МЕМС), які використовуються в сучасних гіроскопах, акселерометрах та інших датчиках.