Деталі експерименту

Нова стаття описує експерименти, проведені у ЦЕРН. Виявилося, що атоми антиводню — позитрон, що обертається навколо антипротона — падають на Землю так само, як і їхні еквіваленти з матерії.

Дивіться також Фізика аттосекунд: за що отримали Нобелівську премію з фізики 2023 року

Це був перший прямий експеримент, у якому дійсно спостерігається гравітаційний вплив на рух антиматерії. Це важлива віха у вивченні антиматерії, яка досі спантеличує науковий світ через її очевидну відсутність у Всесвіті.

Атоми антиводню є електрично нейтральними і стабільними частинками антиречовини. Ці властивості роблять їх ідеальними системами для вивчення гравітаційної поведінки антиматерії. Гравітація — це сила тяжіння між двома об'єктами, що мають масу. Вона є найслабшою з чотирьох фундаментальних сил природи.

Атоми антиводню створюють, беручи негативно заряджені антипротони і пов'язуючи їх із позитивно зарядженими позитронами, накопиченими з джерела натрію-22. Потім нейтральні, але злегка магнітні атоми антиматерії утримують у магнітній пастці, яка запобігає їхньому контакту з матерією та анігіляції. Команда побудувала вертикальний апарат, який дає змогу вимірювати, як атоми антиводню анігілюють із речовиною, коли магнітне поле пастки вимикається, дозволяючи атомам почати рухатись в ту чи іншу сторону.

Вчені захоплювали групи приблизно по 100 атомів антиводню, потім повільно звільняли від пастки атоми протягом 20 секунд, поступово зменшуючи струм у верхньому і нижньому магнітах.

Тепер учені хочуть порівняти швидкість їхнього падіння.