Зовні лінза нагадує обрізану та перевернуту піраміду. Насправді ж це багатошарова структура з різних полімерних матеріалів та з великою кількістю граней.
Не пропустіть У США створили батарейки, що працюють кілька тижнів лише на енергії бактерій
Важлива розробка
Конструюючи лінзу вчені вивчали різноманітні методи, які допомагали спрямовувати світло у потрібну точку з заданим коефіцієнтом заломлення в кожному шарі. Крім цього, потрібно було врахувати температурне розширення, яке відрізняється для різних матеріалів.
В результаті, вченим довелося провести масштабне наукове дослідження, адже потрібно було, щоб призмоподібна лінза могла фокусувати світло на фотоелементі від променів Сонця, що падають під різними кутами і при цьому не руйнувалася б.
Призмоподібні лінзи / Фото Nina Vaidya / Stanford University
Читайте на сайті Нова заміна пластику у США створили антимікробну харчову плівку на рослинній основі
Що це дає на практиці
Пасивна технологія фокусування світла на фотоелементах – Axially Graded Index Lenses (AGILE) – в ході експериментів показала здатність збирати до 90% світла, та посилювати його яскравість при фокусуванні в 3 рази.
Це може допомогти скоротити площу як самих сонячних панелей, так і займаних ними місць, яких, до речі, не так багато, якщо багато в чому покладатися на сонячну енергетику. Наприклад, достатніх площ немає у Японії, а Європі під цю справу віддаються землі сільськогосподарського призначення.