Науковці вже давно підтримують гіпотезу, що раніше на Марсі у рідкому вигляді була вода. Про це повідомив Gizmodo.

Читайте також: Зонд InSight завершив встановлення приладів на поверхні Марса

Апарату Mars Express вдалося зафіксувати сліди рідкої річки в районі Nili Fossae, де проходить явна межа між двома півкулями Червоної планети.


Вчені проаналізували басейни, які позначені червоними крапками

І хоча дослідники наразі не встановили ані кількість води, ані причину її зникнення, вони наголосили, те, що Марсі була вода – беззаперечно.

У ході дослідження науковці помітили, що поруч з більшістю ударних кратерів присутні долини, утворені потоками води. А в деяких кратерах помітні навіть глибокі канали.

15 кратерів мали форми віяла, схожі на річкові дельти. У деяких були канали, схожі на розгалужені притоки. Їх поверхня виявилася пласкою, ймовірно, такий рельєф утворила вода, яка там скупчилася,
– зазначили науковці Європейського космічного агентства.


Пейзаж Марса

Що відомо про Mars Express?Mars Express – це автоматична міжпланетна станція Європейського космічного агентства, яка займається вивченням Марса. Космічний апарат складається з орбітальної станції, тобто штучного супутника Марса і спускного апарату з автоматичною марсіанською станцією "Бігль-2". За останні роки станція зробила чимало важливих внесків в науку, зокрема:
– Вперше виявила водяний лід.
– Зафіксувала в атмосфері Марса метан, що може свідчити про наявність життя на планеті.
– Помітила на Марсі підземне озеро з солоною водою.
– Зробила знімки, за допомогою яких вчені змогли сконструювати й представити тривимірні моделі марсіанських ландшафтів.