Кістки динозаврів, швидше за все, належать зауроподу, який має майже 12 метрів у висоту на додаток до його надзвичайної довжини. Враховуючи, що йому від 100 до 160 мільйонів років, скам’янілість збереглася в дуже хорошому стані.

Не пропустіть Убити динозаврів могли відразу два метеорити: біля африканських берегів знайшли древній кратер

Незвичайно знайти всі ребра тварини в такому вигляді, не кажучи вже про те, що вони знаходяться в такому положенні, зберігаючи своє початкове анатомічне положення. Такий спосіб збереження є відносно рідкісним у скам’янілих залишках динозаврів, зокрема зауроподів,
– сказала в заяві Елізабет Малафайя, докторант з факультету наук Лісабонського університету.

Попри гігантські розміри та довгу шию й хвіст, зауроподи були травоїдними. На відміну від знаменитого тиранозавра, у зауроподів були товсті сильні передні кінцівки.


Зауроподи були одними з найбільших динозаврів / Фото earth.com

Читайте на сайті Військові кораблі, сліди динозаврів і стародавні мегаліти: посухи відкривають нові знахідки

Деякі з найбільш впізнаваних видів у їхній групі включають Brachiosaurus altithorax і Giraffatitan brancai, а також португальський пізньоюрський вид, знайдений у західному регіоні Португалії, Lusotitan atalaiensis.

У зв’язку з тим, що цією справою займається команда португальських та іспанських дослідників, будемо сподіватися, що з нового відкриття можна дізнатися більше про наших друзів пізнього юрського періоду.