Вирощування харчів прямо на Марсі дозволить не тільки здешевити вартість провіанту, а й забезпечить автономність існування майбутніх міст. Однак тут вчені зіштовхуються з великою проблемою.

Цікаво Восьмирічна дівчинка зв'язалася з астронавтами на МКС за допомогою любительської радіостанції

Перша рослина на Марсі

Поверхня планети в основному базальтова за складом внаслідок минулого вулканізму. Ґрунт марсіанського реголіту здебільшого складається з вивітреного базальту, який містить такі солі, як сульфати та перхлорати. Аналізи показали, що він хоч і має основні елементи, необхідні для життя, проте основними обмежуючими факторами є низька біодоступність поживних речовин і погана водоутримуюча здатність через відсутність органічного вуглецю. Крім того, людство досі не знайшло на Марсі рідку воду – всі її залишки зосереджені у вічній мерзлоті полярних крижаних щитів.

У пріоритеті, як кажуть учені, вирощування зернових, але суворі умови Червоної планети й відсутність у ґрунті води та необхідних мінералів зменшують шанси на успіх. Дослідники пропонують новий підхід, який повсюдно використовується на Землі. Він полягає у попередній підготовці ґрунту та поліпшенні його родючості шляхом посіву культур, здатних самостійно наситити його потрібними речовинами.

  • Її використання для підготовки ґрунту забезпечить кращі можливості для росту рослин, що не потребують особливого догляду – салату, редису та ріпи.
  • Проведені тести, під час яких у лабораторії імітували склад вулканічного ґрунту, довів життєздатність цього методу.
  • Наразі розробляється технологія опріснення доступної на Марсі солоної води за допомогою морських бактерій.
  • Такий комплексний підхід може стати основою створення умов для життя перших колоністів, які вирушать підкорювати нові світи.