Що відомо

Майстерні датуються приблизно 2300 роками й використовувалися між кінцем 30-ї династії та початком правління Птолемеїв. У цей час Єгипет втратив свою незалежність: спочатку був завойований персами, а потім армією Александра Македонського. Після смерті Александра у 323 році до нашої ери Єгипет захопив один із його полководців, Птолемей I. Його нащадки правили країною протягом майже трьох століть.

Дивіться також Археологи знайшли легендарне втрачене місто, поглинуте морем

Майстерня муміфікації людей зроблена з сирцевої цегли й містить два ліжка, які використовувалися для бальзамування людей. Всередині виявлені залишки інструментів і смоли, що використовувалися в процесі бальзамування.

Тим часом у майстерні муміфікації тварин є велика кількість глиняних посудин та інструментів, що використовувалися для бальзамування. В Єгипті тварин, таких як коти, собаки та птахи, пов'язані з божествами, регулярно приносили в жертву й муміфікували для давньоєгипетських поховань і ритуалів.

Було знайдено кілька таких поховань тварин, які вказують на те, що майстерня могла використовуватися для церемоній, пов'язаних з Бастет, давньоєгипетською богинею, яка зображувалася у вигляді кішки.

Знахідки, зроблені в майстерні / Фото Egyptian Ministry of Tourism & Antiquities

Неподалік археологи також виявили дві гробниці, які, схоже, були зведені задовго до майстерень.

  • Одна з них була побудована для чоловіка, який, згідно з ієрогліфічними написами, жив близько 4400 років тому й мав багато титулів, у тому числі "директор писців", повідомляє Міністерство туризму і старожитностей Єгипту.
  • Друга гробниця датується приблизно 3400 роками й була побудована для священника.
  • Невідомо, які саме людські останки в них лежали, але був знайдений принаймні один саркофаг.

Також неподалік від майстерень, в ніші всередині стіни, археологи знайшли алебастрову статую висотою приблизно 1 метр, що зображає людину, можливо, відповідальну за нагляд за похованнями в деяких частинах регіону.

У Єгипті було знайдено небагато таких майстерень. Ця допоможе краще зрозуміти таємничий процес муміфікації. Історичні тексти та археологічні знахідки свідчать про те, що в майстернях муміфікації тварин "імовірно, існував певний ступінь масового виробництва", тоді як майстерні муміфікації людей працювали повільніше. Схоже, що бальзамувальниками працювали цілі сім'ї, ремесло передавалося з покоління в покоління, а на різні рівні бальзамування існували різні ціни.