Вчені виявили тут безліч поховань. Деякі мумії, при більш ретельному вивченні, виявилися вельми незвичайними – вони мали язики, зроблені із золота.

Цікаво Питання безпеки: яка операційна система краще захистить ваші біометричні та персональні дані

Що відомо про поховання

Мумії із золотим язиком були знайдені в нещодавно виявленій частині археологічного комплексу, де були поховані численні тіла в три різні періоди часу Стародавнього Єгипту.

Такі артефакти є лише частиною всіх знахідок. Поруч із ними були поховані й інші люди, але замість золотих язиків кістки були прикрашені виробами стародавніх ювелірів у формі скарабеїв та квітів лотоса.

Ключ до загадки лежить у похоронних обрядах та релігії Єгипту.

  • 2500 років тому єгиптяни вважали, що суворе дотримання тиші забезпечить прихильність Озіріса до померлого. Сяючий язик з дорогоцінного металу повинен був дозволити покійному спілкуватися з божеством без шуму. Але якщо це так, незрозуміло, чому тільки деякі мумії поховані із золотими язиками
  • За іншою версією, язик із "жовтого" металу мала символізувати прагнення знайти світло в потойбічній темряві. У стародавньому Єгипті золото було популярним матеріалом для виготовлення прикрас для похоронних обрядів. Елемент, що мерехтить, вважався плоттю богів, зокрема шкірою бога сонця Ра, і асоціювався з концепцією вічності. Ра був вождем усіх давньоєгипетських богів, творцем усього, і він був тісно пов'язаний з Осірісом.


Череп із золотим язиком / Фото The Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Якою б не була правда, поки що вчені можуть тільки будувати здогади, навіщо муміям потрібні були такі язики.

Офіційні особи єгипетського міністерства кажуть, що мумії, знайдені в Кувейсна, знаходяться в поганому стані, і їхні секрети розпадаються разом з ними.