Знімки були зроблені 7 березня, коли Solar Orbiter перебував рівно на півдорозі між Землею та Сонцем, на відстані 75 мільйонів кілометрів від обох тіл.

Не пропустіть Українська космічна галузь продовжує роботу в умовах війни

Одним з інструментів, який було використано у процесі, був екстремальний ультрафіолетовий формувач зображення (EUI), який бачить Всесвіт у найвищій енергетичній частині ультрафіолетового компонента електромагнітного спектру.

Через безпосередню близькість Solar Orbiter до Сонця EUI довелося зробити 25 окремих знімків, щоб отримати зображення всього сонячного диска. За словами Європейського космічного агентства (ESA), команді EUI знадобилося чотири години, щоб захопити всі сегменти, оскільки для кожного знімка був потрібен 10-хвилинний період, включаючи час, необхідний для переміщення зонда.

Сонце
Найдетальніше фото поверхні Сонця в історії / Фото ESA Solar Orbiter

Вивчення Сонця продовжується

У ESA наголосили, що вже зовсім скоро з'являться ще детальніші зображення Сонця. З моменту запуску космічного корабля у лютому 2020 року наземні команди управління поступово звужували траєкторію Solar Orbiter навколо зірки у центрі нашої Сонячної системи. У той час як два попередні перигелії – найближчі до Сонця точки еліптичної орбіти зонда – проходили приблизно на половині відстані між Сонцем та Землею (77 мільйонів кілометрів), Solar Orbiter продовжує ще більше наближатися до Сонця.

  • Вже у суботу, 26 березня (об 11:50 за Грінвічем) зонд пролетить повз Сонце на відстані всього 48,3 мільйона кілометрів, що становить приблизно третину відстані між Сонцем та Землею.
  • Відстань Solar Orbiter від зірки знову почне збільшуватися, але його майбутні близькі проходи наблизять його ще ближче.
  • Жоден зонд, оснащений камерою, ніколи раніше не підходив так близько до Сонця.
  • Зонд NASA Parker Solar Probe наближається ще ближче до зірки, але через надзвичайно високі температури на таких відстанях зонд не може нести камеру, повернену до Сонця.