Поки що стаття опублікована на сервері препринтів. Вона повинна пройти перевірку незалежними науковцями, щоб вважатися серйозною обґрунтованою роботою з достовірними результатами.

Дивіться також Зламаний космічний корабель Peregrine віз на Місяць табличку з прапором України

Що знайшли вчені

  • Спочатку планету Gliese 367b було виявлено в грудні 2021 року за допомогою телескопа TESS приблизно в 31 світловому році від нас.
  • Вона обертається навколо карликової зорі класу M, розміром і масою в половину сонячної.
  • Період обертання довкола зорі становить 7,7 години.
  • У цій же системі знайшли ще як мінімум дві планети, розташовані далі від світила.

Команда астрономів на чолі з Майклом Чжаном з Чиказького університету використала інструмент середнього інфрачервоного діапазону (MIRI), встановлений на телескопі Джеймса Вебба, щоб охарактеризувати атмосферу Gliese 367b. Вона приблизно на 30% менша за Землю, а її маса становить приблизно 0,67 від маси нашої планети. При цьому вона більш ніж удвічі щільніша за Землю, що дозволило припустити, що ця планета складається повністю з металів.

Чому вона настільки щільна, досі лишається загадкою. Можливо, через близькість до своєї зірки її кам'янистий шар буквально випарувався. Планета має середню температуру в 1000 градусів за Цельсієм. Денна температура там становить 1 728 кельвінів (1455 за Цельсієм), а нічна — нижче 847 кельвінів (574 за Цельсієм).

Gliese 367b – це планета без виявленої атмосфери, без перерозподілу тепла, а також із темною поверхнею, яка відбиває дуже мало світла. Вона повинна мати в основному розплавлений денний бік. На планеті загалом значно менше летких речовин порівняно із Землею. Відсутність атмосфери (навіть із вуглекислого газу чи силікатів) може бути пов'язана з тим, що її постійно "здуває" інтенсивним зоряним опроміненням.