Глава російського космічного агентства вважає, що західні компанії повернуться в Росію. Однак чи будуть їм раді – питання.

Цікаво Шукай роботу в McDonald's: астронавт NASA потролив главу Роскосмосу Дмитра Рогозіна

Я Рогозін – я так віжу

Термін повернення в Росію західних брендів і компаній залежить від того, що переважить на вагах: русофобія або жадібність? Думаю, всі зі мною погодяться: жадібність у результаті переможе. Та ось тільки місця всім не вистачить,
– упевнений співучасник режиму Путіна.

  • Сьогодні експерти сходяться на тому, що дійсно поступове повернення на ринок з часом почнеться – Путін, як і його режим, не вічний.
  • Однак на Росію чекають роки, якщо не десятиліття, недовіри й обережності.
  • Інвестори закладатимуть ризик у свої проєкти й неохоче нестимуть гроші, особливо якщо влада вирішить підтримати ідею націоналізації майна компаній, які оголосили про припинення роботи.
  • Тому впевненість Рогозіна у тому, що "місця всім не вистачить", під величезним питанням.
  • Зрозуміло, що він має на увазі, що за цей час буде проведене повне імпортозаміщення – поява на місці закритих магазинів та закладів "отєчєствєнних" аналогів.
  • Проте практика показала, що з 2014 року, коли про імпортозаміщення задумалися після перших санкцій, введених через окупацію Росією Криму, країна так і не просунулася в цьому питанні. Ймовірно, не зробить вона ніяких кроків і цього разу.
  • Особливо враховуючи всі санкції США на ЄС, які не дозволять ввозити устаткування.

Нагадаємо, наразі з ринку окупанта пішло кілька сотень компаній, у тому числі й деякі українські. Жителі країни, яку тепер мало хто хоче називати вголос, залишаються без їжі, техніки, одягу, косметики, розваг, подорожей, програмного забезпечення та іншого, поки влада дедалі більше закручує гайки й опускає залізну завісу.