Юпітер величезний. Він має найбільшу силу тяжіння в нашій Сонячній системі, не рахуючи, звісно ж, самого Сонця, й впливає на всі інші планети, включно з Землею. А ще він перебуває поряд із Поясом Астероїдів – областю космосу, заповненою численними каменями та глибами льоду від дрібного до гігантського розміру. Тож нічого дивного, що часом він захоплює котрийсь із них і притягує до себе, або змушує об'єкти з більш віддалених орбіт змінювати свою траєкторію. Загалом Юпітер, а точніше його сильне тяжіння, можна певною мірою назвати щитом Землі, хоч він і не поглинає абсолютно всі небезпечні камені.
Дивіться також Зонд "Юнона" вперше в історії зробив знімок блискавки на Юпітері
Вибух
Цього тижня астроном-любитель зафіксував коротке зіткнення з Юпітером, яке виглядало як яскравий спалах світла. Кількасекундне відео він опублікував у соцмережі X.
MASA Planetary Log, аматорський астрономічний акаунт, пише, що подія сталася о 1:45 за місцевим японським часом 29 серпня. Її підтвердили інші астрономи-аматори на X, які повідомили, що також бачили яскравий спалах.
Об'єкт, що врізався в Юпітер, найімовірніше, був невеликою кометою або астероїдом. Оцінок його точних розмірів, на жаль, поки ніхто не дав.
Останнє зафіксоване зіткнення відбулося у вересні 2021 року, коли об'єкт був схожий за розміром на цей новий. Але, мабуть, найвідоміша подія зіткнення відбулася в 1994 році, коли фрагменти комети Шумейкерів-Леві 9 зіткнулися з Юпітером із силою 300 мільйонів атомних бомб.
На щастя, Юпітер не підтримує органічне життя і йому не страшні такі зіткнення. Якби об'єкт подібного розміру упав на Землю, наша планета зазнала б набагато більшої шкоди.