Згідно з словами і картинкою, ріст цін в Україні у понад удвічі менший, аніж у світі, у дефіциті гречки винні спекулянти. А от інших продуктів в країні не забракне, як і грошей в гаманцях громадян.

“Реальна заробітна плата зросла на 10,2%, у той час як в 2009 році вона впала на 10%, тобто, якщо порівнювати в абсолютних величинах, вона зросла на 20%. Можливо, я знову задаю питання, можливо ми рухаємося в неправильному напрямку”, - сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

“Так званих здобутків, якими пишається влада, не помітили в опозиції. Однак, окрім порожніх слів на противагу, альтернативних ідей розвитку країни по той бік барикад не надто чути. Відтак, протягом останнього року українську опозицію все частіше називали “диванною”. Мовляв, тільки й вміють, що вмістившись у зручному кріслі, виголошувати гасла”, - каже журналіст Ярослав Кречко.

Можливість звертатись до народу, на думку політологів, опозиціонерам дарує сама влада, посилюючи інтерес до колишніх урядовців порушенням проти них кримінальних справ. Відтак, замість вирішення проблем у державі, влада продовжує боротись за те, що вже має.

“Прийшовши до влади, вони далі борються - значить нам треба знищити свого єдиного опонента, таким чином вони піднімають його на свій рівень. Після перемоги були фактично різні ліги - ні, вони всіма своїми діями зробили, що давайте Юлія Володимирівна заходьте до нас сюди на ринг, будемо спаринг-партнерами”, - каже директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Водночас, за словами експертів, увесь рік українська опозиція існувала віртуально, не розуміючи того, що без конструктивних ініціатив майбутнього у нинішніх опонентів влади немає. В самій опозиції закиди заперечують. Кажуть важелів впливу їх позбавив Президент. Адже саме слово "опозиція" зникло з регламенту Верховної Ради, а тим часом і ідей у них повно, і ініціатив - майже 300 законопроектів поданих до парламенту опозиційним урядом.

“Ці законопроекти передбачають проведення справжніх реформ в державі. Це і пенсійна реформа, і альтернативна спрощена система оподаткування. Це і альтернативні пропозиції щодо реформування кожної галузі нашого життя, але, на жаль, сьогодні це нецікаво для людей, які уособлюють владу”, - сказала лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Послухають, але не усіх. Нинішній Кабмін свій шлях реформ вважає правильним. До того ж переконують, на шляху змін кого треба послухають.

“Критики багато, розмов багато, але, я вважаю, що це теж важливо. Ми одночасно з цим розпочали діалог - хай ніхто не чекає, що всіх будемо слухати і робити так, як той скаже. Ми добре розуміємо в чиїх руках м’яч. Відповідальність все одно за урядом”, - каже віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Владні нововведення отримують все більше несприйняття. На думку політологів, податкові протести можуть бути лише початком масового невдоволення якістю реформування.

“Якщо провалиться програма реформ, а до цього і буде падати рівень добробуту населення - це приведе до появи нових вуличних лідерів, справжніх польових командирів, і з них уже може сформуватися серйозна вулична опозиція”, - вважає політолог Ігор Попов.

“На наступних виборах люди скажуть комусь “ні”, а комусь - “так”. А те, що податкові зміни, пенсійні зміни, зростання безробіття збурюють людей і серед них з'являється нові лідери: лідери майданів, лідери громадських - це тільки класно!”, - каже лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко.

Натомість, Анатолій Гриценко переконаний - чим більше влада тисне на суспільство, тим вірогідніше швидше об'єднання колись непримиримих опозиціонерів. Втім поки далі розмов справа не йде, а спільних акцій усіх так званих демократичних сил немає.

“Українські національні патріотичні сили, а точніше “гетьманчики” цих політичних сил не відчувають своєї відповідальності перед суспільством, перед Україною, перед її народом. Головним у них те, що засліплює очі і розум, є власні політичні амбіції”, - переконаний лідер Народного руху України Борис Тарасюк.

Тим часом, поки опозиція імітує єдність і конструктив, а влада захопилася реформами, Україна опинилася на межі дефолту. Згідно з інформацією авторитетного американського видання, держава на берегах Дніпра одна з 18 країн, яким нині загрожує фінансовий крах. А ще борги Києва, яких, до слова, напозичала і нинішня, і попередня влада, перевищують понад 80% ВВП країни.