В скандинавській країні з австралійцем хочуть побесідувати правоохоронці. Ассанжа звинувачують у злочинах сексуального характеру, загалом засновник WikiLeaks фігурує у 4 епізодах.
Наразі Джуліан ще має надію уникнути екстрадиції до Швеції, хоча цей шанс лише теоретичний. Адвокати австралійця вирішили подати апеляцію. Розгляд скарги може затягтися на кілька місяців.
“Ми маємо надію, що все вирішиться у цій країні. Ми оптимістично дивимося на перспективу нашої апеляції. Суддя зробив дуже важливий висновок стосовно таємного суду у Швеції, що є анафемою для принципу відкритого судочинства. Не потрібно також забувати, що формально Джуліану ще не висували звинувачення, і він, як і суддя, не мав доступу до матеріалів проти нього”, - сказав адвокат Джуліана Ассанжа Марк Стівенс.
Справи за звинуваченнями у сексуальних злочинах в Швеції розглядають за закритими дверима. Захист вважає, що це може зашкодити об'єктивності судового процесу. Довіру до шведського суду підірвали і коментарі прем'єр-міністра країни Фре́дріка Ра́йнфельда, який вже назвав Ассанжа "ворогом номер один" для шведського суспільства, а також дорікнув, що той не має жодного уявлення про права жінок.
Втім, головні страхи бунтівного австралійця пов'язані не стільки з Стокгольмським судом, скільки з можливою екстрадицією до США. Там за розголошення таємних матеріалів американської влади може загрожувати не тільки довготермінове ув’язнення, але й смертна кара. Сам же Ассанж не виключає, що його можуть навіть вбити в американській в'язниці.
“Ми стали свідками стереотипного процесу, який минув без несподіванок, але з правопорушеннями. Цей процес став наслідком неконтрольованої європейської системи видачі ордерів на арешт. Суд навіть не розглянув закиди та скарги, висунуті проти мене у Швеції”, - каже засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж.
Нагадаємо, Джуліан Ассанж став відомим на весь світ завдяки своєму сайту WikiLeaks. Торік інтернет-ресурс оприлюднив цілу низку таємних матеріалів влади США, зокрема дані про афганську та іракську війни. Однак, найбільший резонанс викликала публікація секретних листів американських дипломатів. Вони, серед іншого, містили неформальні характеристики багатьох світових лідерів.