От і у перший робочий день нової VІІІ сесії парламенту, який символічно припав на 1 лютого, дехто з народних обранців охоче попрацює.
"На роботу як на свято, і не тому, що зарплати депутатські", - каже народний обранець, КПУ Євген Царьков.
А тому, що ця сесія може бути переломною, каже комуніст. Адже у проекті порядку денного таки винесли на ІІ читання спірний Житловий кодекс, уряд планує проштовхнути пенсійну реформу, а коаліція - розібратися з землею, на продаж якої накладено мораторій. А такий перебіг подій аж ніяк не влаштовує комуністів. І налаштовані вони радикально.
"Ось тут буде цей розділ. І відкрию вам внутріпартійну інформацію - у нас днями буде пленум, де зберуться всі представники областей, де ми думатимемо - перебувати в такій більшості чи ні. І це не погрози, просто наперед наш лідер говорив, що це неприпустимо, і тут у нас співпраці ніколи не буде", - каже народний депутат України, фракція комуністів Євген Царьков.
Та попри подібні перестороги, більшість на те і більшість, щоб знайти потрібні голоси для потрібних документів, кажуть в партії Регіонів. Йдеться щонайменше про 3 кодекси: житловий, трудовий та кримінально-процесуальний, а також - урядову пенсійну реформу. І головне - обіцяють без крові, бійок і блокування.
"Мені прикро, що в ВРУ бійки, колись мій внук, йому там 7 років, прийшов каже: "Я хочу бути депутатом", а через певний час прийшов і каже, що не хоче бути депутатом, я кажу - а чого? Він каже: "бо ви там б’єтеся!" Ось вам вся оцінка навіть малих дітей. Це погано, це нас не красить і нам потрібно відійти від блокування, бо це нам нічого не дає, краще голосувати, або йти до людей і роз’яснювати їм недолугі рішення", - каже народний депутат, ПР Володимир Олійник.
Та у меншості іншого виходу, як боротися за свої, опозиційні, ідеї старими методами немає. Відтак, головне завдання для роботи на VІІІ сесії білосердечні сформували ще до її початку.
"Не дати прийняти, бодай не дати, прийняти антисоціальні, антиукраїнські закони, якими сьогодні буквально кишить законодавчий портфель України. Це закон про мови, це закон про пенсійний кодекс. Зробити все, щоб не було прийнято закон про працю, де, звичайно, роботодавець стає головною дійовою особою, а найманий працівник перетворюється в абсолютне ніщо", - каже народний депутат, БЮТ Володимир Яворівський.
Спірними будуть і зміни до Конституції України у сфері виборчого законодавства. Щоправда, політологи кажуть, виборів цього року не варто чекати.
"Насамперед команда Януковича зацікавлена в тому, аби прийняти рішення про зміни до Конституції, щоб узгодити питанням з проведенням виборів в 12-му році, і в 15-му - президентських. І за тою інформацією, що я маю, 300 голосів є, можливо є і більше, бо є корпоративний інтерес", - каже політолог Михайло Погребінський.
А полягає він у тому, кажуть експерти, що і частина більшості, і частина опозиції дуже боїться залишитися без мандатів. Відтак, такі гострі зміни до Конституції можуть створити диво на новій VІІІ сесії парламенту: об’єднають коаліцію з опозицією, принаймні під час одного єдиного голосування.