Роман Ландик - син нардепа регіонала Володимира Ландика, депутат Луганської міської ради знаходиться у СІЗО в Росії в Краснодарському краї. Там його затримали за запитом української прокуратури через побиття дівчини в луганському кафе. Дружина Ганна Ландик, яка знаходиться на сьомому місяці вагітності, запевняє, в Росії не ховалися, поїхали на медовий місяць після весілля, яке відгуляли ще в травні. Тепер чекає повернення чоловіка не лише дружина, а й МВС - там домовляються з російськими колегами про екстрадицію.
"Будемо намагатися в максимально короткий термін. Ті кадри, які я бачив в Інтернеті, ті зйомки все, - такого допускати не можна. Ми повинні зрозуміти одну просту річ - треба закінчувати зі всім мажором, зі всіма недоторканими нашими треба закінчувати. Кожен повинен відповідати за свої протиправні дії", - каже міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов.
Підтримують міністра і громадяни, щоправда не надто активно. У Києві символічну ляльку безкарного українського заможного молодика активісти перетягли від офісу Партії регіонів до Генеральної прокуратури. Кажуть, таким чином звертають увагу на свавілля дітей можновладців.
"Депутатський мандат в нього є, він тепер не член Партії регіонів. Власне, ну, це вже перший крок, було б добре щоб саме в цій історії він ще й перестав бути депутатом. Ну, і бажано звісно сів", - каже громадський активіст Михайло Лебідь.
А в Луганську тим часом, вимагали позбавити Ландика не лише партійного квитка Партії регіонів, але й депутатського мандату.
"Я, як і більшість тут присутніх, вимагаю позбавити його депутатства, бо він немає права представляти людей в міській раді", - каже учасник акції.
У свою чергу, подібні вчинки так званої золотої молоді набрали такого масштабу, що вже увійшли у народну творчість. Про них не лише розповідають анекдоти, про них ще й пісні пишуть.
"Ми колись дуже давно прийшли в один з нічних клубів - я з ще з однією дівчинкою. І чіпляє просто молодий хлопець п’яний абсолютно, може бути і не дуже п’яний, не зовсім. Чіпляє плечем ми обнртаємося і говоримо - чи не могли б ви бути обережніші, на що ми отримуємо відповідь - ти знаєш хто мій тато?" – кажуть у гурті "Dress Code".
Пригода учасниць гурту надихнула так, що однією піснею вирішили не обмежуватися. Записали цілу серію про "мажорів".
Такого водія Хортицький суд Запоріжжя випустив під заставу у 17 тисяч гривень - суд не визнав за необхідне лишити під вартою Дмитра Рудя, який восени у Дніпропетровську збив на смерть позашляховиком трьох жінок. Той факт, що його батько районний прокурор Дніпропетровська, а мати суддя - нібито до уваги не брали.
"У судовому засіданні 6 червня адвокат підсудного заявив клопотання про зміну запобіжного заходу Рудю, з утримання під вартою на заставу. Прокуратура заперечувала проти заявленого клопотання. Проте суд, з урахуванням думки представника потерпілих, який підтримав клопотання адвоката, змінив запобіжний захід на заставу. Діючим кримінально-процесуальним кодексом не передбачено оскарження даного рішення. Оскільки воно не перешкоджає подальшому розгляду кримінальної справи в суді", - каже начальник відділу прокуратури Запорізької обл. Євген Просветов.
Загалом все набагато гірше, кажуть психологи, в Україні значна частина "золотої молоді" не відчуває землі під ногами через неймовірну можливості батьків вирішувати їхні проблеми, а отже не відчуває і відповідальності. Тим більше, саме у батьків діти вчаться ставленню до оточуючих.
"Батько, демонструючи цілковиту зневагу до суспільних норм, формує у дитини антисоціальну поведінку, формує таку поведінку, яка характерна, наприклад, для такої психологічної патології як соціопатія. Вони починають поводити себе як психотики, вони починають - от я хочу як маленька дитина до двох років, от я хочу і все, мені давай і мені за це не повинно бути нічого", - каже психолог Володимир Банцер.
Та історія з Романом Ландиком, якого оперативно виключили з партії, от-от позбавлять депутатського мандата та обіцяють довести справу до суду, скоріше виняток для України. До того ж, все це відбулося не після того як інцидент було зафіксовано, а лише після широкого розголосу та трансляції відео побиття по телебаченню. Зазвичай, подвиги "золотої молоді" намагаються не афішувати.
"Звичайно це призводить до негативного впливу на рейтинги, на позиції правлячої політичної сили, це правда. Але якщо лідер цієї політичної сили говорить, що з цим треба кінчати - і це супер, і це, я навіть, сказав би так, що це шанс для підвищення рейтингу правлячої політичної сили", - каже політолог Михайло Погребінський.
При цьому Президент не пропустив нагоди похвалитися, що йому з дітьми пощастило і за них червоніти не доведеться.
"Запевняю, що мені не соромно за моїх дітей. А коли дітей втягують в той бруд, в який ви намагаєтесь втягнути моїх дітей, мою сім’ю. Ви ще зачепіть онуків", - каже Президент України Віктор Янукович.
Втім, пишатися своїми нащадками може не лише Президент. Наприклад, голова Апеляційного суду Києва - син якого Дмитро Чернушенко 7 липня цього року влаштував дебош в одеському нічному клубі "Ібіца". Був напідпитку.
Або міський голова Харкова Генадій Кернес, син якого Родіон Гайсинський у квітні ганяв на авто зі швидкістю 260 км/ч і правопорушення так і не зафіксували.
Або один з депутатів Харківської облради, син якого Дмитро Каратуманов 31 жовтня 2008 на смерть збив 19-річного студента і втік з місця злочину. Справа закрита, водій визнаний невинним.
Або один з депутатів Сімферопольської міськради, син якого Віталій Файнгольд 16 вересня 2008 Віталій Файнгольд на смерть збив 25-річну мотоциклістку. Присуджено 2 роки умовно.
Або один з депутатів Одеської міської ради, син якого Фелікс Петросян 13 січня 2008 у ДТП убив людину та пошкодив 11 машин. Був напідпитку. Визнаний невинним.