Після двох ранкових вибухів - біля місцевого ринку і будинку "Макіїввугілля" шахтарське місто прожило у напрузі увесь четвер.
“Такий сильний був удар. Вискочила, подумала можливо гараж, автомобіль можливо вибухнув. Подивилися, нічого ніде не горить, а було темно, страшно було виходити”, - згадує місцева мешканка пані Рая.
“Перший вибух стався 4:37, другий 5:05, відстань між ними десь 600 метрів, і була там записка, в якій говорилося про те, що якщо деяку суму грошей не нададуть, люди, які відомі там в Макіївці, може статися ще кілька вибухів”, - розповів заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник.
Цього разу підривники обіцяли значні жертви. У записці, яку лишили зловмисники, у влади вимагали понад 4 мільйони євро. Гроші, начебто, купюрами по 500 євро, обіцяли чекати до 17 години. Інакше погрожували підірвати ще 5 місць великого скупчення людей.
Вибухів у вказаний час не сталося. У ЗМІ одразу з’явилася інформація про 3 інкасаторські машини, які в супроводі великої кількості автомобілів силовиків, начебто, виїхали у невідомому напрямку з приміщення міськвиконкому Макіївки. Також писали про те, що гроші терористам привезли, однак за викупом у встановлене місце не прийшли. Натомість влада каже: ніхто нікому грошей не давав - навіть не думали.
“Це банальне вимагання, тому що отримали записку з вимаганням грошей, інакше вибух буде по всьому місту. Це який негідник, якого потрібно швидко знайти та знешкодити”, - каже міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.
Тим часом також повідомлялось про те, що незадовго до встановленого зловмисниками дед-лайну сапери знайшли у різних районах 2 підозрілі пакунки з пристроями, схожими на вибухівку. Можновладці заперечують і цю інформацію.
“Інших випадків, крім двох вибухів, які були, принципово ні по якому напрямку - ні дзвінків, ні вибухів, ні підкладок, ні нових зарядів - нічого там немає і не виявлено”, - запевнив голова Донецької ОДА Анатолій Близнюк.
За фактом вибухів у Макіївці СБУ порушила кримінальну справу за статтею "тероризм". Попри те, що зловмисників досі не затримали, у Службі безпеки радять мешканцям Макіївки спати спокійно і, схоже, схиляються до однієї версії вибуху.
“Слідство відпрацьовує різні версії, але, очевидно, з тих матеріалів, які у нас є, первинна версія - це версія, перш за все, пов'язана з фінансовими ресурсами, з бажанням отримати певну суму грошей”, - каже голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський.
Нині школи, дитячі садки, владні установи Макіївки працюють в звичайному режимі. Принаймні так рапортують у міськраді. Водночас у Донецькій області введено особливий режим на всіх об'єктах життєзабезпечення. Влада побоюється, що “макіївські” вибухи - спроба терористів відвернути увагу від підготовки нових терористичних актів в інших містах.