Поки Путін має певні категорії населення, звідки беруть мобілізованих. Але після виборів підуть на фронт усі росіяни. Таку думку в розмові з 24 Каналом висловила голова благодійного фонду "Русь сідящая" Ольга Романова.

Дивіться також Аби не нагнітати жорсткі настрої: збільшенням армії Путін хоче розв'язати серйозну проблему

Кого забиратимуть на війну

Поки у Путіна є певні категорії населення, які поповнюють лави його окупаційної армії. Це ув'язнені, мешканці російських околиць, іммігранти з Азії.

"Він набере ці 200 – 300 – 400 тисяч з того резерву, який у нього є. Далі вибори, а потім підуть усі", – відзначила Романова.

Ольга Романова про мобілізацію в Росії: дивитись відео

На думку голови благодійного фонду, після виборів Путін не стане голосно заявляти про мобілізацію, яка і так не припиняється в Росії.

Просто ходитимуть і забиратимуть людей, як це відбувається зараз. Як зараз працює так званий адміністрований нагляд. Це коли умовно осуджені чи звільнені, вони потрапляють під нагляд. Їм всім кажуть: або підписуєш контракт і йдеш в армію, або твій термін перетворюються на реальний. Гребуть з усіх кутків,
– пояснила вона.

За її словами, є облави, де забирають росіян теж. Зокрема, "квиток" на війну отримують у відраховані з ВНЗ студенти.

"Є божевільні, які йдуть добровільно під дією пропаганди чи чогось ще. Поки у Путіна все добре з людськими життями", – додала Романова.

Путін збільшує чисельність війська: що про це відомо

  • Владімір Путін підписав указ, згідно з яким чисельність російської армії складатиме 2 209 130 бійців. Зокрема, мовиться про 1 320 000 військовослужбовців, що на 170 тисяч більше, ніж було раніше. При цьому окупанти встигли зробити заяву, мовляв, не планують проводити мобілізацію з урахуванням наказу.
  • Збиратимуть це число в Росії поступово. "Робитимуть це завдяки мешканцям країни, які виявлятимуть бажання проходити військову службу на контрактній формі".
  • Утім, деякі експерти заявляють, що відповідний указ диктатора – потенційна підготовка до мобілізації. І розпочне він її після виборів.