Жінка зрозуміла, що її обдурили, коли злочинець перестав виходити на зв'язок. Правоохоронці швидко його знайшли.

Дивіться також Уроки історії та "героїзація нацизму": як і чому Путін маніпулює темою Голокосту

Сусід обіцяв "все вирішити"

У Чорткові, що на Тернопільщині жінка заплатила зловмиснику нібито за допомогу в ухиленні від мобілізації для її внука. Жінка розговорилася з чоловіком, який прийшов орендувати квартиру у сусідів та поділилася побоюваннями щодо ймовірного призову. Злочинець же запевнив жінку, що за певну суму може допомогти розв'язати проблему.

Жінка одразу віддала чоловіку всі свої збереження – 1700 доларів та 3000 гривень. Однак після цього зловмисник перестав виходити на зв'язок і жителька райцентру зрозуміла, що її обдурили. Вона звернулася до місцевої поліції.

Правоохоронці не довго шукали підозрюваного. Ним виявився мешканець Миколаївщини, якого раніше вже судили за майнові злочини. Декілька років тому він обдурив двох жителів Чорткова, взявши у них завдатки за квартиру та земельну ділянку, яких насправді не продавав. Сума збитків тоді сягнула 40 тисяч гривень.

Зловмисник під час минулого порушення уникав досудового розслідування, тому його оголосили в розшук. Слідчий ухвалив рішення примусово направити чоловіка до суду. Тепер же його судитимуть за шахрайство, вчинене повторно.

Спроби ухилитися від мобілізації

  • На Волині хлопець не з'явився до ТЦК після вручення повістки, бо нібито пас корів. Він щиро розкаявся у злочині, тому суд призначив йому покарання у вигляді іспитового строку терміном в один рік.
  • Мешканець Тернопільської області намагався уникнути мобілізації, аргументуючи це страхом. Рішення суду таки позбавило його від служби, але на нього тепер очікує тюремний термін.
  • На Миколаївщині психлікарня продавала довідки про непридатність до військової служби. За суму у 1,5 тисячі доларів ухилянтам вносили в медичну карту дані про психічне захворювання.