Все, що вам потрібно - 3D-принтер MakerBot Thing-O-Matic. Попри схожість у назві зі звичним для нас офісним пристроєм, цей девайс не призначений для друкування чорнилами на папері. Він створює об'ємні предмети з пластику.
“Отож, Ви придбали 3D-принтер MakerBot і вирішили що-небудь виготовити. Що для цього потрібно? Спершу скинути проект моделі на SD-карточку і вставити в принтер або підключити його до комп'ютера. Далі - натискаємо "старт" і ставимо у пристрій АБС-пластик. Це міцний матеріал, з якого виготовляють конструктори Lego. Принтер розігріває його до 220 градусів і тоді виготовляє з нього Ваш предмет. Весь процес триває кілька хвилин”, - каже директор компанії MakerBot Industries Бре Петтіс.
Принтер здатен створити практично будь-що: дитячі іграшки, фігурки для шахів. Можна навіть виготовити деталі для самого девайсу. Якщо у Вас немає ідей, то можна зайти на офіційний сайт компанії і завантажити звідти один з 5000 готових макетів.
“Ми створили спеціальну сторінку під назвою Thing-i-Verse. Усі користувачі нашого 3D-принтера можуть завантажувати туди свої проекти, спілкуватися між собою та обмінюватися готовими макетами. Я, до прикладу, виклав макет кілець для занавіски, і через кілька днів хтось показав вдосконалений варіант”, - каже веб-дизайнер Марті Магвайр.
Принтери для тривимірних предметів - вже далеко не новина. Єдине, що відлякує охочих придбати такий пристрій - ціна. Сьогодні за задоволення власноруч виготовляти пластикові сувеніри доведеться викласти близько $20 тис.
Тому Thing-O-Matic можна назвати першим масовим 3D-принтером. Його ціна - всього $1300. Розробники пояснюють таку "дешевизну" тим, що пристрій має просту конструкцію та й продається у розібраному вигляді. По суті, це товар формату "зроби сам". Хоча, якщо вам ліньки збирати його - можна доплатити ще близько тисячі і отримати вже готовий принтер.