Якщо раніше тіла прибирали, то зараз їх збирають разом із бетоном та руїнами. Про це ексклюзивно сайту 24 каналу повідомив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Більше про це Десятки тисяч вбитих, фільтраційні табори та епідеміологічна катастрофа: інтерв'ю з мером Маріуполя

22 тисячі – це обережна та оптимістична цифра, – Бойченко

На екологічну ситуацію впливає і той фактор, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в місті не працює каналізація. Також окупанти не вивозять сміття. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що 50% інфраструктури міста є зруйнованою, а озвучена цифра вбитих 22 тисячі – досить обережна.

Тобто, вони (російські війська – 24 канал) перетворили все в попіл, спалили наші багатоповерхові будинки, і в кожній будівлі так чи інакше ховалися люди від цього лиха та війни. У кожній будівлі було 50 та більше людей. Вони (росіяни – 24 канал) самі свідчать про ці злочини, які створили в Маріуполі,
– сказав мер.

Зруйнований Маріуполь / Фото Маріупольської міської ради

За словами очільника міста, щодня з-під завалів вилучають від 70 до 200 тіл. У Маріуполі зруйновано 1 356 будинків. І якщо перемножити навіть на найменшу цифру, то число вражає.

Тобто 22 тисячі – це досить обережна та оптимістична цифра. І коли сталося це лихо, і місто взяли в кільце, то важка артилерія, авіація і кораблі працювали по місту майже два місяці. Вогонь не стихав,
– додав він.

Важливо Касетні бомби, "Гради" та місяці у підвалах: як живуть мешканці П'ятихаток у Харкові

Мешканців, які були вбиті, ховали у парках, скверах та на подвір'ях. Їхні тіла ніхто так і не забрав. І коли почалися дощі – все почало вимиватися та рухатися в бік річки та моря.

Вадим Бойченко / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Гуманітарна катастрофа

Бойченко додав, що жителі блокадного міста не мають води. Набирають її з колодязів та криниць. А там вона отруйна.

Все це перетворилося на велике лихо, яке має назву "епідемічна катастрофа". І вона має вже певні спалахи хвороби. Чому я так кажу? Бо вони зачинили місто і нікого не випускають з нього. Вони вже підготували лікарні до цього і люди про це нас сьогодні інформують,
– сказав він.

За словами мера, "сьогодні в місті, на жаль, є запах смерті, окупанти також це розуміють, і бояться цього, тому зачинили місто".

Холера в Маріуполі: що відомо

За темою – Маріуполь під загрозою епідемії холери та кишкової палички: дивіться відео