Нових померлих від COVID-19 – 769, але водночас – 18,5 тисяч нових хворих. Хоча смертність і далі тримається на високому рівні, втім захворюваність таки пішла на спад.

До теми Рада схвалила законопроєкт про "тисячу для вакцинованих"

Відповідно можна робити висновки, що карантинні обмеження таки мають позитивні наслідки. Щоправда, Київ поновлює навчання в школі – як на мене, це зарано. Однак, ймовірно, Кличко і собі хоче більших рейтингів від вдячних батьків, які втомилися самотужки вчити дітей.

Прихильники Шарія та Тимошенко – антивакцинатори

У свіжому опитуванні фахівці соціологічної групи "Рейтинг" дізнавалися в українців ставлення до вакцинації, паралельно розпитуючи про їхні політичні вподобання. Виявилось, що найбільше антивакцинаторів серед прихильників Анатолія Шарія та Юлії Тимошенко.

Повний випуск програми "Pro новини" на 24 каналі: дивіться відео


Взагалі-то усі політичні партії таких мають. Втім у Петра Порошенка таких, до прикладу, удвічі менше, аніж в Шарія, і в півтора раза антивакцинаторів менше у Зеленського. Однак партія "Батьківщина" тут в рекордсменах – майже половина її прихильників не готова вакцинуватися.

Активні вакцинатори – прихильники партії "ЄС"

Водночас саме серед прихильників партії "Європейська Солідарність" – найбільша кількість вакцинованих. Тут також найбільше тих, хто адекватно ставиться до карантинних обмежень і негативно до політиків, які невакциновані.

Результати залежать від електорату

Не можна сказати, що Петро Порошенко особливо пропагував вакцинацію серед своїх прихильників, так само як Юлія Тимошенко – антивакцинаторство. Така от кореляція серед їхніх прихильників присутня. Я розмірковував, радився з колегами, як так може бути – і, здається, ми знайшли відповідь.

Так от, серед прихильників Юлії Тимошенко так багато "антиваксів", адже в неї взагалі вельми специфічний електорат.

Якщо порівнювати з іншими політиками – електорат Тимошенко з браком освіти та прибутків. Тоді, як інші дослідження (від американців) показують, що прихильників вакцинації найбільше саме серед багатих та освічених.

Читайте також Пандемія COVID-19: хто агітує українців проти вакцинації

Для Тимошенко мав би бути не надто приємний сюрприз, що в неї такі виборці. Однак певен, що якраз своїх виборців, свою аудиторію – вона давним-давно знає, як облуплених, тому сюрпризом таке відкриття не стало.

Хочете бути розумним і багатим – вакцинуйтесь

Утім, хочу це зараз вивернути бік мотивації вакцинуватися. Отже, якщо хочете бути розумним і багатим – то вакцинуйтеся.

Водночас якщо не хочете вакцинуватися – ваше право, але тоді вас запишуть в прихильники Юлії Тимошенко. Як вам такий варіант?