Зала засідань переповнена. Через брак місця - сюди потрапили далеко не всі журналісти. Юлія Тимошенко простояла у заторі і запізнилася на декілька хвилин. Її зустрічають оплесками і скандуванням. Особливо активних шанувальників екс-прем’єрки суддя Киреєв взявся заспокоювати.
До суду Тимошенко прийшла без повістки. Мовляв її не отримала, а тому попросила три дні на ознайомлення з обвинувальним висновком. А також три тижні на вивчення матеріалів справи. Втім задовольнили лише перше прохання екс-прем’єрки. Та й тут не догодили - захист переконує - замість трьох робочих днів на читання, суддя виділив Тимошенко лише 2.
Киреєв пішов після менш ніж годинного слухання, а Юлія Тимошенко одразу ж заявила - у понеділок проситиметься у Нью-Йорк на засідання суду у справі РосУкрЕнерго. І вкотре говорила про сфабрикованість її справи.
“Те, що я підписала директиви свої - прем’єр-міністра, а не уряду. І те, що підтверджено аудитом, що збитки по транспортуванню природного газу територією України є не збитками, а навпаки плюс мільярд доходів НАК “Нафтогаз” отримав - це говорить, що суд це не суд”, - каже екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.
У Генпрокуратурі наводити докази злочинів Тимошенко відмовились. Свої аргументи обіцяють оголосити у ході судового слідства. Чи не єдине, що кажуть: стаття, за якою судять Тимошенко, передбачає до 10 років позбавлення волі і не має умовного терміну. Свідчити проти Тимошенко ймовірно буде Віктор Ющенко. Принаймні його прізвище є у списку осіб, які мають бути допитані, заявила сторона обвинувачення.
“Свідки викликаються до суду повістками згідно з законом, якщо свідок не з’являється за викликом суду, то суд має право застосувати привід до свідка”, - каже прокурор, що підтримує державне обвинувачення у справі Тимошенко Лілія Фролова.
Викликати свідків почнуть одразу після зачитування обвинувального висновку - це триватиме близько 4 годин, прогнозують у Генпрокуратурі. Зазначимо, сума збитків, яка фігурує у газовій справі Тимошенко сягає півтора мільярда гривень.