На Буковині свої послуги так звані "бізнесмени" пропонували пакетом: документи оформляли для поїздок за кордон. Для цього фальшували, як ПЛР-тести, так і COVID-сертифікати.

До теми На Київщині викрили угруповання, що продавало підроблені сертифікати та державні документи

Участь у схемі брали і медики

У схемі брали участь 11 мешканців Чернівецької області. До фальсифікацій вони залучали і медичних працівників. Злочинний "бізнес" був настільки успішним, щ відкрили два офіси у Чернівцях – приймали як громадян України, так і іноземців.

Які "послуги" пропонували:

  • виготовлення паспортів громадян іноземних держав,
  • ID-карток,
  • водійських посвідчень міжнародного зразка,
  • викликів на роботу за кордоном та інше.

Повний пакет документів – коштував від 650 євро

Негативний результат ПЛР-тесту коштував від 200 гривень, а пакет документів для виїзду – від 650 євро. Щомісяця "ділки" обслуговувати близько тисячі клієнтів.

Під час обшуків в офісах та помешканнях учасників схеми вилучили підроблені штампи та печатки, готові бланки, спецобладнання та комп'ютерну техніку, а також готівку.

Варто прочитати Що робити, якщо в Дії не з'являється сертифікат: покрокова інструкція від МОЗ

У Вінниці викрили лікаря, що торгував сертифікатами

Тим часом у Вінниці СБУ натрапила на приватного лікаря, який заробляв торгівлею підробленими COVID-сертифікатами. За 1,5 тисячі гривень своїм пацієнтам він видавав фальсифікований документ про проведену вакцинацію.

У кабінеті сімейного лікаря вилучили майже 100 підроблених сертифікатів та чорнові записи зі списком "вакцинованих осіб". Наразі медику готують підозру у шахрайстві.

Дивіться фото з обшуків / Фото СБУ:

Схожі випадки COVID-шахрайства в Україні: