Свої війська ОДКБ почне виводити уже 13 січня. Про це Токаєв заявив під час наради в Алмати.

Зауважте З охороною та гелікоптерами: Токаєв вперше від початку сутичок приїхав в Алмати

Токаєв подякував ОДКБ

Касим-Жомарт Токаєв заявив, що перед виведенням військ він провів переговори з лідерами країн Організації Договору колективної безпеки, тобто з представниками Білорусі, Вірменії, Росії, Киргизстану та Таджикистану.

Президент Казахстану заявив, що так звані "миротворці" допомогли "стабілізувати ситуацію в країні". Традиційно Токаєв назвав мітингувальників "бандитами і терористами".

Безперечно, це (введення військ ОДКБ, – 24 канал) мало велике психологічне значення для відбиття агресії терористів та бандитів. Місія оцінюється як дуже успішна. Ще раз висловлюю подяку моїм колегам – главам держав,
– заявив Токаєв.

Війська ОДКБ в Казахстані: головне

  • З 3 січня 2022 року в Казахстані серйозно загострилися протести. Спершу приводом було підвищення вартості газу, потім мітингувальники висунули низку політичних вимог.
  • Через це президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня звернувся до ОДКБ з проханням ввести свої війська.
  • Того ж вечора Радбез ОДКБ погодився ввести своїх так званих "миротворців" до Казахстану.
  • Усі члени ОДКБ заявляли, що їхні військові не братимуть участі в придушенні протестів, однак "миротворців" залучили до зачистки аеропорту в Алмати.
  • Командував силами так званих "миротворців" керівник спецоперації з окупації українського півострова Крим у 2014 році Андрій Сердюков.

Більше про події в Казахстані в нашому сюжеті: дивіться відео