Які умови Трамп висунув ВООЗ

Трамп заявив, що дає ВООЗ 30 днів, аби істотно поліпшити ситуацію. В іншому випадку організація ризикує втратити фінансування США або й взагалі членство країни, повідомляє BBC.

Перед тим Трамп назвав ліки, які приймає, щоб не захворіти на COVID-19

Однак, Трамп не надає жоднох конкретики, як саме ВООЗ "має поліпшити ситуацію". Під звинувачення голови Штатів потрапив керівник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус. Зокрема, Трамп каже, що доктор Тедрос міг би врятувати багато життів, якби діяв, як його попередник у 2003 році при попередній епідемії в Китаї.

Це вже не перша погроза щодо припинення фінансування. Трамп оголосив про припинення платежів в США в минулому місяці. Оскільки, штати є найбільшим джерелом внесків в ВООЗ, на їхню частку припадало трохи менше 15% фінансування ВООЗ.

Окрім того, президент США звинувачує ВООЗ у відкладенні надзвичайної ситуації під тиском голови КНР Сі Цзіньпіна.

Дізнайтеся більше Радник Трампа звинуватив Китай у спалаху COVID-19 через туристів

Що відповіли Трампу в Китаї

Представник МЗС Китаю Чжао Ліцзяні заявив, що такими заявами Вашингтон намагається перекласти на інші сторони відповідальність за обстановку з коронавірусом у США, пише Інтерфакс-Україна.

Також дипломат додав, що Штати чекає невдача в спробах використати Китай для зняття з себе відповідальності за ситуацію з COVID-19. Тому він закликав американських політиків не нехтувати своїми обов'язками, а співпрацювати з міжнародною спільнотою для боротьби з коронавірусом.

Важливо! США продовжують зберігати лідерство у поширенні коронавірусу. Станом на 19 травня у Штатах зафіксували 1 мільйон 508 тисяч випадків COVID-19, померли вже 90 тисяч 369 осіб.