Про це повідомляють NBC таThe Washington Post з посиланням на джерела, близькі до розслідування.

Читайте також: Росії доведеться заплатити велику ціну, – радник президента США з нацбезпеки Макмастер

Про плани співбесіди з Трампом Мюллер оголосив на грудневій зустрічі з його адвокатами Джоном Даудом і Джеєм Секулоу, зазначає The Washington Post. На ній також був присутній заступник Мюллера Джеймс Куорлес.

Ні в офісі спецпрокурора, ні в Білому домі ситуацію не коментують. За словами джерела в оточенні Трампа, він може відповісти на частину питань в найближчі кілька тижнів.

Сам Трамп готовий давати свідчення, вважаючи, що це покладе край дискусії про російське втручання. Однак команда юристів Білого дому наполягає на уточненні параметрів співбесіди: місце, час і форматі. Представники Трампа вимагають конкретизації правових підстав для допиту президента, а також підтвердження того, що офіс спецпрокурора не може отримати важливу для слідства інформацію іншим чином.

Читайте також: Росію "звинувачують" у втручанні в вибори до Конгресу США, які ще не відбулись

Також юристи Білого дому хотіли б знати, чи буде проводити інтерв'ю сам Мюллер, де саме це може статися, скільки часу займе і які будуть приблизні теми бесіди.

За даними NBC, команда адвокатів шукає можливості уникнути прямого допиту Трампа. Ця тема почала обговорюватися незабаром після пред'явлення звинувачень по "російській справі" екс-керівнику виборчого штабу Трампа Полу Манафорту і його заступнику Ріку Гейтсу ще в жовтні 2017 року. Обговорюються, зокрема, такі можливості як свідчення Трампа під присягою про відсутність з його боку правопорушень, або дача ним письмових свідчень, як це зробив президент Рональд Рейган в рамках розслідування щодо Ірану.

До слова, Трамп розпустив комісію з розслідування можливих фальсифікацій на виборах президента США.