Про це заявив Президента України Володимир Зеленський у зверненні до учасників Копенгагенського демократичного саміту, передає 24 канал. За його словами, український народ справді готовий підкріпити слова про свою незалежність діями на захист незалежності.

Читайте також: Зеленський провів важливу нараду з Кабміном: про які кроки домовилися

Питання до учасників саміту

Зеленський наголосив, що ці питання вказують на те, що Європейська система може програти, якщо слова не будуть підкріплюватися діями:

  1. Де кордон, на якому Європа підкріпить слова діями?
  2. Чому 71% європейців вважають Україну частиною європейської сімʼї, але досі є політики, які вагаються, чи дозволяти країні рух до Європейського Союзу?
  3. Чому, якщо базові цінності Європи передбачають, що кожен народ має однакове значення і його мають однаково поважати, українському народу так довго говорять про те, що він повинен залишитись у "сірій" зоні між Європейським Союзом і Росією?
  4. Чому після того, як Росія порушила всі важливі документи міжнародного права, досі залишаються ті, хто вагається, чи блокувати будь-які відносини з такою державою?

Які дії пропонує Зеленський

  • По-перше – треба нарешті прибрати "сіру" зону, яка так спокушає Росію. Треба довести, що Україна – це частина європейської сім'ї. Найближчими тижнями Євросоюз може це зробити.
  • По-друге – для України потрібні дієві гарантії безпеки в оновленій архітектурі безпеки для Європейського континенту. Потрібно нарешті навчитися діяти превентивно. Не просто реагувати, а діяти вже тоді, коли тільки прозвучали слова про агресію. Коли вже стає зрозумілим, що війна може розпочатись у будь-який момент.
  • По-третє – обов'язковий пункт – усі воєнні злочинці завжди мають нести відповідальність. Справедливість має сказати своє слово. І слово справедливості має бути підкріплене діями.

Демократія має бути дієвою – в усіх сенсах. Європа має бути дієвою. Якщо слова сказані, якщо вони покладені на папір і стали документами міжнародного права, вони повинні працювати. Вони повинні діяти,
– заявив Зеленський.

Він додав, що коли це буде це буде так, не виникатиме питання про те, хто ж переможе.

Також цікаво – звернення Володимира Зеленського за 9 червня: дивіться відео