Що кажуть у фракції про Авакова

► Член фракції "Слуга народу" Євгеній Шевченко заявив, що у фракції "практично всі депутати незадоволені роботою Міністерства внутрішніх справ". Таку думку він висловив 2 червня з трибуни Верховної Ради, повідомляє 24 канал.

До теми У Раді збирають підписи за відставку Авакова: чим "прославився" міністр

Шевченко запевнив, що практично всі депутати бачать, що "це ні до чого не приведе і практично всі відчувають, що це відповідальність особисто кожного з нас перед нашими виборцями, перед нашими дітьми, які бояться вийти на вулицю".

Я вважаю, що цей безлад треба припиняти, набратися сили, перестати боятися і зробити правильне рішення – відправити Авакова у відставку,
– заявив член фракції.

► "Слуга народу" Лада Булах підкреслила: велика кількість депутатів президентської фракції висловила недовіру Авакову ще перед голосуванням за перший склад Кабміну восени 2019 року. "Були конкретні очні обіцянки, але вони не були виконані", – наголосила вона.

► Водночас їх колега по фракції Олександр Ткаченко запевнив, що він проти відставки Авакова та називає міністра тим, "хто почав робити справжні реформи".

Ні, не підпишу (ініціативу нардепів про відставку – 24 канал). У мене ставлення до міністра пов'язане з тим, скільки ми працювали під час кризи 2014 року, під час війни і останніх виборів. Я вважаю, що це той міністр, який почав робити справжні реформи у МВС,
– сказав Ткаченко.

Він зазначив, що Авакову просто не може не все вдаватись і йому можуть "закидати останні жахливі події в Київській області: у поліцейському відділку та Броварах"." Однак, за словами нардепа, саме Аваков зацікавлений в тому, щоб ці проблеми і виклики прибрати і рухатися далі.

► Нардеп Олександр Качура сказав: "Аваков не 100-доларова купюра, щоб всім подобатись, і мені здається, щоб приймати будь-які кадрові рішення, ми повинні почути позицію президента та прем'єр-міністра щодо цієї кадрової пропозиції".

За його словами, якщо Рада когось звільняє, то повинна знати, що в нас сильний кандидат, який зможе замінити Авакова на цій посаді.

"Він вже багато років є очільником МВС і є досить сильним управлінцем, є не говорю зараз про будь-які результати, я не кажу про останні скандали, я говорю лише про кадрову політику, тому я не підписував відповідну постанову на цьому етапі. Я хочу позицію президента і прем'єр-міністра", – додав він.

Зверніть увагу! Фракція "Слуга народу" 1 червня 2020 року зібралася на засідання, під час якого розглядали питання кадрових призначень. Зокрема, депутати від монобільшості підтримали кандидатуру свого колеги Олександра Ткаченка на пост міністра культури України.

Позиція "слуг народу" щодо відставки Авакова: відео

Шевченко: Час Авакова вийшов

Шевченко під час виступу у Раді додав, що час голови МВС "вийшов". За його словами, колись Аваков був, мабуть, ефективним міністром, але час змінюється, і ситуація в країні змінилася, додав нардеп.

"Тому я прошу всіх народних депутатів, яким є що сказати своїм виборцям, які не бояться, які відчувають відповідальність перед народом України, приєднатися до цього руху проти Авакова і покінчити з цим безладом, які є на вулицях України", – закликав Шевченко.

Що відомо про збір підписів за відставку Авакова

Зауважимо, що напередодні Верховна Рада викликала Авакова на засідання 5 червня, щоб заслухати його звіт про зґвалтування у Кагарлику та перестрілку в Броварах.

Водночас члени фракції "Голос" почали збір підписів за відставку міністра і планують зареєструвати відповідну постанову.

Показово, що, крім фракції "Голос" в повному складі, станом на 2 червня підписи поставили депутати "Слуги народу". Серед підписантів – "слуги" Чернів, Василів, Богуцька, Шевченко, Підгірна, Бондар, Брагар, Жмеренецький.

підписи за відставку Авакова
Підписи за відставку Авакова / Фото з телеграм-каналу Лещенка

Збір підписів триває. Поки відмовчується партія Порошенко "Європейська солідарність",
– повідомив у телеграм-каналі екснардеп, ексжурналіст та чинний голова Наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко.

Зауважимо, що ця акція має політичний характер. Звільнити міністра можливо тільки за поданням прем'єр-міністра, оскільки в Україні діє модель коаліційного уряду. У минулому скликанні Ради антикорупційний комітет ще в 2015 році вніс постанову про відставку Авакова, проте вона так і не була винесено на голосування.

Чому Аваков залишається? Президент України Володимир Зеленський раніше зазначав, що поки "немає людини, яка може займатися питаннями безпеки, і яка була би не з нинішньої правоохоронної системи". Тому, за його словами, альтернативи Авакову немає. Зеленський також нещодавно назвав Авакова "потужним міністром".