На 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, яка проходила в Асунсьйоні, столиці Парагваю, спільна номінація України та Естонії «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць" була включена до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Про це пише 24 Канал із посиланням на МКСК.

Дивіться також Блогерка попросила в ШІ відгадати книгу: що з цього вийшло

Як це стало можливим

Цей успіх – результат багаторічної співпраці Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, Міністерства закордонних справ, Постійного представництва України при ЮНЕСКО, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, а також носіїв традиції й громадських організацій.

Включення української писанки до списку ЮНЕСКО засвідчує, що навіть у складні часи ми залишаємося незламними. Жива спадщина об’єднує нас, дарує відчуття причетності та уособлює нашу ідентичність,
– сказав Микола Точицький

Шлях до визнання

Робота над номінацією почалася у 2017 році після зустрічі з українською діаспорою в Естонії. Основу номінації склали три елементи:

  • "Українська писанка: традиція і мистецтво" – включає спільноти з усіх областей України.
  • "Традиція гуцульської писанки" – відображає специфіку писанкарства в Гуцульському регіоні.
  • "Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць" – внесена до Національного списку Естонії.

Чому це важливо

Українська писанка – це більше, ніж просто декоративне мистецтво. Це символ єдності, культури та спадщини. Її унікальні візерунки несуть глибокий зміст, а традиція обміну й дарування писанок підкреслює зв’язок між людьми.

Визнання ЮНЕСКО підтверджує, що українська культура є важливою частиною світової спадщини, яка базується на повазі до творчого розмаїття.