Водночас головною проблемою у пошуку роботи став низький рівень заробітної плати. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Дивіться також Зумери не хочуть влаштовуватись на роботу самостійно: за них це роблять батьки, – дослідження
З якими проблемами стикаються українці у пошуку роботи
Згідно з результатами дослідження, 56,3% опитаних зазначили, що основною перешкодою для працевлаштування є недостатня заробітна плата. Це є вагомим чинником в умовах економічної нестабільності, оскільки багато людей не можуть працювати за мінімальні доходи, які не покривають їхні основні потреби.
Крім низької зарплати, 51,9% респондентів також вказали на відсутність вакансій за спеціальністю. Ця проблема особливо відчутна в багатьох галузях, де фахівці не можуть знайти роботу відповідно до своїх знань та досвіду.
Водночас 34% опитаних вказали на недостатність професійних навичок, які вимагають роботодавці, що підкреслює необхідність оновлення професійних знань і підвищення кваліфікації.
Ще одним фактором, що ускладнює пошук роботи, є втрата віри у власні сили. Приблизно 12,9% респондентів зізналися, що їх демотивують невдалі спроби знайти роботу.
До того ж 11,1% опитаних відзначили брак навичок ефективного пошуку роботи, включно зі складанням резюме, проходженням співбесід і використанням сучасних технологій для пошуку вакансій.
З якими проблемами стикаються українці під час пошуку роботи / Фото Центру Разумкова
Війна в Україні також суттєво впливає на ситуацію на ринку праці. Бойові дії у регіонах проживання стали причиною неможливості працевлаштування для 8,3% опитаних.
Необхідність додаткової освіти та перекваліфікація також стали важливими факторами, що впливають на ринок праці, про що заявили 9,3% респондентів.
Завдяки "Кар’єрній мапі" у "МакДональдз", працівники мають чіткий план зростання та знають, що їхні старання обов’язково окупляться. Чимало співробітників досягли посади директора менше ніж за три роки роботи. Можливо, чергове підвищення чекає саме на тебе!