Аналітик розповів у інтерв'ю 24 Каналу, що це відбулось завдяки грамотній організації. Мовиться про битви до нашої ери та у 19 столітті.

Дивіться також На крилах свободи: хто увійшов до коаліції винищувачів і які літаки отримає Україна

Битви, у яких перемогла армія з меншою чисельністю бійців

Ми думаємо, що нас уже є так багато, що можемо створити трикратну перевагу над противником. Це класична логіка ведення воєн. Мовляв, є в нас така перевага – ми пішли в атаку. Ми ж такої переваги не маємо. Ми можемо перемогти виключно завдяки якості,
– пояснив військовий експерт.

За його словами, історія знає успішні битви, коли меншою чисельністю військ, завдяки грамотній організації, досягався колосальний воєнний успіх:

  • у битві при Гавгамелах у 331 році до нашої ери Александр Македонський, чи не найкращий полководець усіх часів і народів, завдав поразки Дарію 3. У Македонського було менше військо;
  • у битві при Каннах у 216 році до нашої ери Ганнібал переміг римлян меншою силою;
  • у битві під Аустерліцом в 1804 році Наполеон Бонапарт значно меншими силами розгромив третю антифранцузьку коаліцію.

Петро Черник зазначив, що саме в такому контексті маємо рухатися й ми. Проте пояснив важливий нюанс: тут не можна помилитися. Тому треба дуже зважено та системно підходити до всього, що називається "контрнаступ".

Гарантувати можу тільки один аспект – у так званому циклі сухої погоди в обов'язковому порядку відбудуться наші найкращі наступальні операції. Але суха погода зайшла вже, а триматися може аж до середини жовтня. Це ще доволі великий час. А отже повторю свою головну тезу: терплячка, терплячка й ще раз терплячка,
– пояснив військовий експерт.

Контрнаступ ЗСУ: останні новини

  • 8 червня у 3 штурмовій бригаді розповіли, що на Бахмутському напрямку Донеччини вони відкинули ворога з територій обсягом 1,8 кілометра вздовж лінії фронту й на 1,2 кілометра в глибину. Бійці запевнили, що Збройні Сили України просуваються далі.
  • Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла 8 червня, що тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку. Окрім того, в районі Оріхова на Запорізькому напрямку окупанти перейшли в активну оборону. Переглянути карту можна за посиланням.
  • Володимир Зеленський 3 червня розповів, що Збройні Сили України готові до контрнаступу. Проте президент України пояснив, що це може зайняти деякий час та обійдеться високою ціною. Детальніше про позицію українського лідера – читайте за посиланням.