Про це написав мер Ірпеня Олександр Маркушин. Він підкреслив, що очільник Канади був шокований тим, в якому стані зараз місто.

Зауважте Трюдо вважає, що люди можуть розглядати дії Росії в Україні як геноцид

Що найбільше шокувало прем'єра Канади

За словами мера, Трюдо хотів на власні очі побачити все жахіття, яке вчинили з містом російські окупанти. Мовляв, найбільше враження справило те, що ворог атакував саме цивільні об'єкти.

Трюдо приїхав у зруйнований Ірпінь
Прем'єр Канади в Ірпені / Фото з телеграму Олександра Маркушина

І, звісно, був шокований (Трюдо – 24 канал). Адже побачив спаленими та вщент зруйнованими не військові об'єкти, а домівки ірпінчан,
– написав Маркушин.

Він також подякував прем'єру Канади за підтримку, яку його країна надає Україні. Також мер висловив сподівання на підтримку пана Джастіна Трюдо в організації зусиль української діаспори в Канаді. Передусім щодо відбудови об'єктів інфраструктури в Ірпені.


Джастін Трюдо на Київщині / Фото з телеграму Олександра Маркушина

Підняв прапор на знову відкритому посольстві

У цей день Трюдо приїхав не лише побачити наслідки війни в Україні. Також прем'єр був присутнім під час відновлення роботи посольства Канади в Києві. Він особисто брав участь у піднятті прапора з кленовим листом.

Трюдо приїхав до України
Трюдо підіймає прапор Канади біля посольства в Києві / Фото з твіттеру Paul Workman

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо підіймає Кленовий лист над посольством у Києві, коли воно знову відкривається,
– написав журналіст, який був присутній при цьому.

Він додав, що Трюдо провів день із Президентом України Володимиром Зеленським.

8 травня прибула і німецька політикиня

Також у цей день до Києва прибула голова Бунестагу Німеччини Бербель Бас. Головною ціллю її візиту є вшанування пам'яті всіх жертв Другої світової війни.

Про те, що політикиня планує їхати до України, стало відомо ще 5 травня. А вже через 3 дні це офіційно підтвердив секретаріату німецького парламенту Енріко Брісс. Він додав, що також Бас має провести політичні переговори із представниками нашої влади.

Єдиний конституційний орган у політичній системі ФРН, що обирається безпосередньо всіма громадянами країни. Приблизно о 13 годині прем'єр України Денис Шмигаль повідомив, що зустрівся з гостею. Також згодом також уже президент оприлюднив відео зустрічі з Бас.

Ми дуже цінуємо, що саме в День пам'яті та примирення, та в такий складний для нас час війни Президентка Бундестагу Німеччини Бербель Бас приїхала підтримати Україну,
– підкреслив глава держави.