Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу перед парламентом Греції, повідомляє 24 канал.

До теми Окупанти викрадають дітей з Маріуполя: їх вивозять з лікарень без батьків

Зеленський наголосив, що кожен його ранок починається з новин про Маріуполь – міста, яке системно знищують російські військові.

Президент впевнений, кожна людина в парламенті Греції вже бачила, як Маріуполь виглядає зараз – після того, як до нього "підійшла" Росія.

Тепер це просто руїни, це РФ зробила з нашим мирним містом. Але і з вашим мирним Маріуполем. Це місто завжди було домом для великої грецької громади. Українсько-грецька громада – одна з найбільших у світі,
– заявив Зеленський.

Він додав, що століттями наші народи жили поруч, разом виховували дітей та будували майбутнє.

"Зв'язок України та Греції настільки давній, що зараз вже неможливо знайти його початок. Грецькі поліси на нашому узбережжі Чорного моря, культурний обмін і торгівля, життя громад – все це тисячі років історії", – сказав президент.

За словами Зеленського, грецький Херсонес був зображений навіть на нашій національній валюті – гривні. Окрім того, саме з Грецією пов'язаний розвиток християнства у нашому регіоні.

До слова, глава МЗС Греції Нікос Дендіас 3 квітня прибув в Україну. Міністр заявив, що хоче очолити гуманітарну місію до Маріуполя, адже в регіоні проживають тисячі етнічних греків.

Важливе відео – дівчинка з Маріуполя розповіла про життя у "пеклі" у відеощоденнику