Президент України Володимир Зеленський у традиційному вечірньому зверненні повідомив, що держава запроваджує митний контроль спільно з Польщею.

Важливо Виступ Дуди в Раді та підрив зрадника в Енергодарі: основне за 88 день війни

Володимир Зеленський запевнив, що впровадження такого контролю значно полегшить процедури, які необхідні для розмитнення товарів. Крім того, спільний митний контроль з Польщею зможу запобігти корупції.

Це значно пришвидшить проходження процедур на кордоні, прибере більшість корупційних ризиків, але також це і початок інтеграції у наш спільний митний простір Євросоюзу, тобто – дійсно історичний процес,
– сказав Зеленський.

Крім того, Президент Зеленський розповів, що обговорив з президентом Польщі Анджеєм Дудою оборонну підтримку для України та про посилення санкцій проти Росії.

Вдячний Анджею і всьому польському народові за те, що йдемо цим шляхом настільки швидко, наскільки це можливо,
– підсумував Володимир Зеленський.

Повне вечірнє звернення Президента України Володимира Зеленського: дивіться відео

Що відомо про зустріч Дуди та Зеленського

Анджей Дуда прибув до України 21 травня. Він – перший іноземний лідер, який виступає в парламенті особисто.

Дуда у Верховній Раді розповів, що його країна надала Україні озброєння на 2 мільярди доларів. Йдеться про танки, БТРи, ППО та військову амуніцію.

Президент Польщі додав, що вони надають допомогу Україні й не бояться російських погроз.

До слова, востаннє президент Польщі приїжджав до Києва за день до вторгнення Росії. Він покинув територію нашої країни лише за кілька годин до того, як почався наступ. 21 травня Дуда розповів, що Володимир Зеленський тоді сказав "Анджею, можливо, ми бачимося востаннє".

Про що домовилися президенти

  • Сейм Польщі схвалив законопроєкт, згідно з яким українці, які втекли від війни, зможуть отримати майже такі ж права, як і громадяни Польщі. Мовиться про легальне проживання, працевлаштування, навчання, медичну опіку і соціальні гарантії. Зеленський пообіцяв ініціювати аналогічний документ в Україні.
  • Глави держав анонсували угоду щодо спільного прикордонно-митного контролю.
  • Зеленський відзначив Ряшів почесним званням "Місто-рятівник". Це перше закордонне місто, яке отримало таку нагороду від України.

Дивіться відео з промов Зеленського та Дуди у Раді: