Російський політолог Андрій Піонтковський у програмі "Між іншим" заявив, що стаття Путіна є своєрідною програмою наступних "територіальних домагань". У ній немає нічого нового, але з такою емоційною інтенсивністю усі стандартні російські міфи звучать вперше.

Дізнайтеся більше Назвав "дітищем радянської епохи", – Путін написав обіцяну статтю про Україну

Кремль заперечує існування України

За словами Піонтковського, варто розглядати статтю Путіна як окремий документ. Він є ще гіршим, ніж оголошення війни, адже у такий спосіб Кремль заперечує існування української держави та звинувачує її у начебто грабуванні величезних шматків російської території.

Однак це абсолютно не діє на українську аудиторію.

Ця установка – всі російські телеканали тільки про неї й говорять. Основний мем – це останнє попередження Україні. Я так і читаю. Забудьмо про всі попередні міфи й візьмемо цю статтю як окремий документ,
– заявив публіцист.

До теми Важко говорити про "один народ", коли тебе ґвалтують, – заступник Рєзнікова про статтю Путіна

Піонтковський також зазначив, що інтенсивність звинувачень Росії щодо України різко посилилась після зустрічі Путіна з Джозефом Байденом.

Випуск програми "Між іншим": дивіться відео


Що цьому передувало

  • Володимир Путін 12 червня опублікував на сайті Кремля статтю українською та російською мовами "про історичну єдність росіян та українців".
  • У статті російський президент посилається начебто до спільної історії. Він зазначив, що справді вважає українців і росіян одним народом і це не "данина якимось політичним обставинам".
  • Лідер Кремля також вкотре заявив, що Україну у її сучасних межах створив Радянський Союз.