Стаття Володимира Путіна з'явилася на його сайті. Вона доступна двома мовами: українською і російською.
Передісторія Українці і росіяни – один народ, – Путін пояснив, чому Україна не – "недружня держава"
Перекручена історія України від Путіна
Лідер Кремля зазначив – справді вважає українців і росіян одним народом і це не "данина якимось політичним обставинам". І на це має багато аргументів, які хоче викласти письмово.
- "Одна мова на три народи"
Почав свої аргументи Путін із давно заїждженого твердження: слов'янські та інші племена були об'єднані однією мовою, яку "зараз називаємо давньоруською". Це – лінгвістична теорія Олексія Шахматова – і стара мантра як імперської Росії, так і більшовиків. Насправді тезу про "одну спільну мову" вже давно спростували провідні мовознавці.
- "Мазепу підтримала кучка козаків"
Путін пише: "заколот Мазепи підтримала лише невелика частина козаків. Люди різних станів вважали себе руськими і православними." Проте і це не відповідає дійсності: у Полтавській битві проти Московії, якщо скласти втрати повсталих, то вийде, що Мазепу підтримали близько 35 – 40 тисяч українців.
- "Твори Шевченка, Сковороди, Котляревського є спільним надбанням"
Путін розповідає: з часом літературна мова збагачувалася за рахунок народної. Відтак нібито утворилися відмінності, які є між мовами наразі. Щодо перших українців авторів-літераторів – то їх, на думку Путіна, варто вважати і російським надбанням.
Величезну роль тут відіграли Іван Котляревський, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко. Їхні твори є нашим спільним літературним і культурним надбанням. Вірші Тараса Шевченка створені українською мовою, а проза – здебільшого російською,
– стверджує Путін.
Втім, і тут Путін замовчує: російські твори Шевченко підписував псевдонімом, а за його життя жоден із них не вийшов друком.
- "Центральну Раду розвалила Німеччина". Про війська Муравйова можна скромно змовчати
Глава Кремля продовжує екскурс: на засіданні 10 січня 1918 року голова української делегації зачитав ноту про Незалежність України. Потім Центральна Рада у четвертому універсалі проголосила Україну Незалежною.
Як причину неуспішності Центральної Ради Путін зазначає Берестейський мир між Україною, Німеччиною і Австрією. Мовляв, ці країни використали Україну і кинули. Проте він зовсім не згадує насильницький штурм більшовицькими військами Муравйова Києва, криваву битву під Крутами і окупацію.
- "Велику роль у розвитку української мови і культури зіграла коренізація"
Путін пише: політика українізації сильно вплинула на формування сучасної мови і культури, ба більше – ідентичності. Так він хоче ствердити, що прагнення більшовиків "виявити ворожі елементи", створити ширму національних інтересів кожної республіки – благий жест для культури України.
Саме радянська національна політика – замість великої російської нації, триєдиного народу, що складається з великоросів, малоросів і білорусів – закріпила на державному рівні положення про три окремих слов’янських народи: російський, український і білоруський,
– стверджує Путін.
Як контраргумент згадаємо лише те, що скрипниківський правопис із літерою "ґ" одного з провідних діячів українізації Миколи Скрипника, був надовго викинутий з історії. Згадану літеру повернули в ужиток лише після розвалу Союзу.
Далі глава Кремля опускає найважливіший та найкривавіший час "спільної історії" – розстріл інтелігенції і діячів-"українізаторів", Голодомор і примусову колективізацію.
- "Дітище Союзу"
Вкотре Володимир Путін стверджує – Україну у її сучасних межах створив Радянський Союз. Він не враховує поділу племен слов'ян, спільності мови і звичаїв. Україною він називає тільки ту частину, яка нібито "возз'єдналася" з Росією за Переяславською угодою.
Таким чином, сучасна Україна – цілком і повністю дітище радянської епохи… Досить порівняти, які землі возз'єдналися з російською державою в XVII столітті і з якими територіями УРСР вийшла зі складу Радянського Союзу,
– перекручує Путін.
"Росія зробила усе, щоб спинити братовбивство"
Найцинічніша частина статті – наприкінці. Значну частину опусу Путін присвятив мантрам, що Україну штучно налаштовують США і ЄС, роблять Росію винною і подібне. Втім, саме оцінка війни на Донбасі від Путіна – це верхівка брехні і ницості.
Глава Кремля вкотре суперечить тверезим фактам і продовжує розповідати про "мирних мешканців":
- "Проєкт "анти-Росія" відкинули мільйони мешканців України. Кримчани і севастопольці зробили свій історичний вибір".
- "Люди на Південному Сході мирно намагалися відстояти свою позицію. Проте всіх їх, включно з дітьми, записали до сепаратистів і терористів".
- "Мешканці Донецька, Луганська взялися за зброю, щоб захистити свій дім, мову, своє життя".
- "Державний переворот, а услід за ним дії київської влади, неминуче спровокували протистояння і громадянську війну".
Росія зробила все, щоб зупинити братовбивство. Були укладені Мінські угоди, які націлені на мирне врегулювання конфлікту в Донбасі. Переконаний, що вони, як і раніше, не мають альтернативи,
– продовжує Путін.
Наостанок він зазначив: Незалежність України не можлива без зв'язків із Росією. І знову повторив, що українці і росіяни – один народ.
Путін і стаття про Україну: що передувало
- 30 червня очільник Кремля провів спілкування з росіянами у прямому ефірі. Його спитали про те, чому України немає у списку "недружніх держав".
- На це Путін відповів – немає тому, що він не вважає Україну ворожою.
- Ба більше, зазначив: українці і росіяни – це один народ.
- Відтак він додав, що має на це багато аргументів, які незабаром викладе у статтю.