Президент України Володимир Зеленський поспілкувався зі студентами французьких університетів. Він розповів молоді Франції про війну в Україні, звірства росіян та майбутнє нашої держави.

Читайте також Біля Бєлгорода знову вибухи: росіяни бідкаються на "тяжку ситуацію", кажуть про загиблого

Вступ України в ЄС

Як запевнив Володимир Зеленський, у нього чудові стосунки із французьким лідером Еммануелем Макроном. Але разом з тим він не вважає правильною його заяву про те, що Україна заслуговує стати кандидатом на вступ до ЄС, а от повноправного членства, мовляв, треба ще зачекати.

"Заслуговує" – неправильне слово, Україна давно вже все заслужила. Це має бути двостороннє бажання – ми хочемо до ЄС, а країни ЄС мають хотіти бачити нас у своїй сім'ї", – наголосив глава держави.

Також президент підкреслив, що Україна лише зміцнює інші держави: армія та громадяни це яскраво демонструють.

Але не можна тримати наше суспільство на постійній відстані – то брати, то не брати до ЄС. Це як роками обіцяти одружитися, але все залишається лише обіцянками,
– сказав Зеленський.

Також президент наголосив, що якщо одна зі сторін не впевнена в іншій, то неможливо покладатися на підтримку у критичних ситуаціях. Тому Україна вимагає рівноправ'я і такої ж поваги, як до інших членів ЄС, та наголошує на своєму членстві у Європейському Союзі.

Європа проти Росії: останні новини

  • ЄС усіляко намагається схилити Угорщину до прийняття ембарго на російську нафту. Європа готова надати Угорщині компенсацію, яка б допомогла їй втримати економіку.
  • Є ймовірність, що навіть 6 пакет санкцій не стане нищівним ударом для російської економіки. У такому разі Україні доведеться робити все, щоб Європа почала працювати над новими санкціями.

Дивіться також – брифінг радника ОП щодо ситуації з паливом в Україні: відео