Про це в ефірі програми Сергія Лещенка "Що це було?" на 24 каналі розповів посол України у США у 2015 – 2019 роках Валерій Чалий. Водночас він пояснив ймовірне значення заяви Байдена щодо зустрічі зі Зеленським.

До теми Із нетерпінням чекаю, – Байден про зустріч з Зеленським у Білому домі

Позиція США наразі незмінна

"Приємно, що написано. Але там (у дописі Байдена – 24 канал) ключова фраза – reaffirm, ще раз підтвердити. Тобто те, що є наразі, що позиція США незмінна", – зауважив колишній посол України в США.

Вже є інформація про те, що буде міститись у спільній заяві. Я б так сказав, що це не новий якісний етап стосунків, це, мабуть, завершення паузи у стосунках, нова динаміка,
– сказав Валерій Чалий.

Він додав, що Комісію стратегічного партнерства у 2018 році не проводили, проте у спільній заяві буде зазначено, що її проведуть. Відповідну комісію створюють для того, щоб домовленості президентів імплементувати в конкретні рішення. Мовиться про енергетичний сектор, економіку та політику зокрема.

Актуально У Білому домі спрогнозували домовленості Зеленського й Байдена під час зустрічі

Крім того, за інформацією Чалого, буде заява щодо зустрічі міністра закордонних справ України та держсекретаря США восени 2021 року, вже масштабна. Наразі багато питань переносять на механізми, форми співпраці, які були традиційними.

Випуск програми "Що це було?" на 24 каналі: дивіться відео

Зустріч Зеленського та Байдена: коротко

  • У Білому домі 1 вересня стартувала зустріч президентів США та України.
  • Переговори між Володимиром Зеленським та Джо Байденом відбуватимуться за участі делегацій та особисто.
  • Глави держав обговорять окупацію Криму, війну на Донбасі та будівництво "Північного потоку-2" зокрема.