Яременко об'єктивно сильний дипломат, про це сказав голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в інтерв’ю Liga.net.

Важливо: У "Слузі народу" затвердили заяву про відставку Яременка та озвучили імена нових кандидатів

Він наголосив, що ситуація із сфотографованим у Раді листуванням Яременка "сильно розізлила" президента Володимира Зеленського. За словами Арахамії, спочатку глава держави був "радикально налаштований аж до складення мандату".

Але це питання етичного характеру. … Більше людей обурило не листування, а його подальша реакція. Я жартома сказав, що інцидент з Яременко – це наслідки турборежиму. Тому що люди фактично живуть в парламенті, і особисте життя у них відсутнє,
– сказав голова фракції.

Арахамія наголосив, що у "шорт-листі є три-чотири людини, яких ми можемо розглядати" на місце голови комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва.

"Ліза Ясько є, Святослав Юраш, Марина Бардіна, Микита Потураєв, Марія Мезенцева. Ми зробимо внутрішні праймеріз, щоб люди представили свої програми, і фракція визначиться", – пояснив він.

Що треба знати про скандал з Яременком?

  • Нардеп Яременко листувався у парламенті з повіями і запитував їх про вартість послуг. Це було 30 жовтня. Журналісти опублікували фото листування, однак Яременко заявив, що це провокація і звинуватив ЗМІ. Через декілька годин він прибрав свій допис про провокації і написав там вибачення. Згодом виявилося, що його змусив вибачитися пранкер-"Рябошапка".
  • 31 жовтня Яременко виступив з трибуни парламенту та назвав кримінальним злочином те, що журналісти оприлюднили його приватне листування.
  • У "Слузі народу" спочатку заявили, що ніяк не каратимуть Яременка, але згодом Давид Арархамія назвав три виходи з ситуації: зняття його з посади глави комітету, виключення із фракції, зняття з Яременка депутатського мандата.
  • 1 листопада Яременко сам заявив про те, що складає повноваження глави парламентського комітету із зовнішньої політики, написавши заяву.
  • Після цього голова фракції Давид Арахамія заявляв про трьох можливих кандидатів на посаду голови комітету.