Де і з якою силою вирує циклон Амфан

Суперциклон Амфан вдарив по Індії та Бангладеш. У середу, 20 травня, він досягнув півночі Бенгальської затоки, передає Al Jazeera. Негода може стати найпотужнішим штормом у Індійському океані за останні роки.

Цікаво Аризона у вогні: сильний вітер призвів до стрімкого збільшення пожеж – моторошне відео

Пориви вітру сягають 180 – 240 кілометрів на годину, а сильні опади, за прогнозами метеорологів, можуть привести до підняття рівня води у річках на 5 метрів. Це, в свою чергу, призведе до масштабних повеней.

Нас турбує можливий штормовий сплеск, який передбачив Індійський метеорологічний департамент. Рівень води може піднятися на 4 – 6 метрів,
– зазначив голова Національних сил протидії стихійним лихам Сатая Прадхан.

Наслідки від циклону

Станом на 21 травня циклон Амфан зруйнував тисячі будинків у Бангладеш та Індії. У східно-індійському штаті Західна Бенгалія стихія практично повністю знищила два райони.

Через негоду загинули щонайменше 20 людей, 12 з яких у Західній Бенгалії. Ще 8 жертв виявили у сусідній Бангладеш.

Дивіться відео про циклон Амфан:

Читайте також Дві дамби прорвало у США: фото і відео нищівної стихії

Чому виникли проблеми з евакуацією людей

У зоні удару стихії опинилися понад 7 мільйонів людей, 3 з яких влада вже евакуювала. Однак серйозну проблему становить те, що в багатьох центрах тимчасового розміщення зараз функціонують лазарети для хворих на коронавірус.

Наразі рятувальники поспіхом переобладнують під прийом біженців будівлі ринків і деяких державних установ. Однак дотримуватися безпечної дистанції щодо коронавірусу в таких імпровізованих притулках складно. Через це місцеві жителі часто відмовляються від такого розміщення, побоюючись заразитися коронавірусом.

Циклон Амфан вдарив по Індії та Бангладеш: фото Al Jazeera, з твіттера

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу: