Верховна Рада України звернула увагу на низку скандалів, пов'язаних з членами нещодавно створеної ТСК. Депутати вирішили зробити через це певні кадрові перестановки.

Дивіться також ЗСУ покращують рубежі оборони на Харківському напрямку: карта бойових дій станом на 27 травня

Кадрові зміни у комісії

Нещодавно Верховна Рада створила Тимчасова слідча комісія, яка має наглядати за розподілом коштів на будівництво оборонних рубежів та закупівлю дронів для армії. Втім, у складі цієї комісії одразу ж помітили депутатів, які мають відверто проросійську позицію та можуть шкодити національній безпеці. Зі складу комісії виключили екснардепа від забороненої нині "ОПЗЖ" Віталія Борта. Його місце займе Дмитро Разумков.

Борт, якого виключили з комісії, був запеклим "регіоналом", ставши депутатом від підконтрольної Віктору Януковичу "Партії регіонів" ще у 2006 році, де й пробув до 2014 року. З 2019 року його обирають вже від "ОПЗЖ". У 2022 році після заборони "ОПЗЖ" нардеп приєднався до "Платформи за життя та мир", яка фактично прийшла на заміну забороненій партії.

Серед нещодавніх скандалів за участі Віталія Борта – двомісячне "відрядження" в Угорщину. Там він зустрічався з соратником Орбана, Лорінцом Ночо.

Також у фракції "Слуга народу" вирішили замінити депутатку Єлізавету Богуцьку на Ігора Мудрія. Втім, важливіше, що

Однопартійця Борта з проросійськими поглядами залишили

Водночас, у комісії залишився ще один колишній член "ОПЗЖ" – Анатолій Бурміч. Він брехав про зовнішній вплив, вже після початку російського наступу.

На думку Бурміча, США спричинили війну "аби українці ненавиділи росіян, а Європа розсварилася з Росією". Також він заперечував агресію Росії. Його аргументи полягали у тому, що їй це "точно не вигідно". Крім цього, депутат звинуватив українську владу у тому, що вона не погоджується на переговори "будь-де" та планує "загинути усім разом".

Що відомо про новостворену ТСК

  • Український парламент проголосував за створення тимчасового слідчого комітету з виробництва дронів та будівництва фортифікацій. Більшість депутатів проголосувало "За".
  • Головою ТСК Верховна Рада призначила Миколу Задорожнього з фракції "Слуга Народу". Комісія вестиме нагляд за держзакупівлями дронів та слідкуватиме, щоб їх рівноцінно розподіляли між підрозділами.
  • До складу увійшли 8 Слуг народу, та по одному представнику від всіх фракцій і груп Верховної Ради.