До таких дій ТЦК та СП вдаватимуться після того, як Володимир Зеленський підписав закон про зменшення призовного віку до 25 років.

Дивіться також Смарт-мобілізація в Україні: у Міноборони пояснили, що це таке та як вона буде працювати

Що відомо про уточнення даних

У Генштабі ЗСУ пояснили, що у квітні – травні у Збройних Силах України, Державній спецслужбі транспорту та інших військових формуваннях звільнять у запас військовослужбовців строкової військової служби. Це відбудеться згідно з указом президента від 7 березня 2024 року "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби".

З набранням чинності вищезазначеним законом України територіальними центрами комплектування буде здійснюватися виклик громадян, які перебували на військовому обліку призовників та досягли 25-річного віку,
– пояснили військові.

За їхніми даними, чоловіків, які досягли 25 років, у ТЦК та СП викликатимуть для:

  • уточнення облікових даних,
  • проходження медичного огляду,
  • оформлення відповідних військово-облікових документів.

У Генштабі уточнили, що всього в ЗСУ, Держспецслужбі транспорту підлягають звільненню орієнтовно 7 тисяч осіб.

Що відомо про нові закони про мобілізацію

  • Володимир Зеленський 2 квітня підписав три нові закони про мобілізацію. Зокрема, тепер мобілізувати можуть чоловіків від 25 років, а не від 27, як було раніше.
  • Окрім того, скасували статус "обмежено придатний". Тепер будуть тільки придатні до служби або непридатні. Всі "обмежено придатні" мають пройти комісію впродовж 9 місяців, щоб на ВЛК визначили їхній новий статус.
  • Також тепер студенти до 22 років зможуть виїхати на навчання за кордон. Зокрема, якщо вони навчаються на денній формі у вишах України державної або комунальної форм власності й здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).