Заступниця голови Міноборони Катерина Черногоренко підкреслила важливість рекрутингового підходу, що дозволить кожній людині обирати свій шлях у війську та контролювати його. Вона порівняла цей процес з вибором роботодавця після випуску з вишу.

Дивіться також Мобілізація в Україні у квітні: у ТЦК пояснили ситуацію з е-кабінетом призовника

Заявка у два кліки

Черногоренко розкрила деталі нового етапу в удосконаленні рекрутингу до Збройних Сил України. За її словами, найбільшою інновацією є можливість подати заявку на мобілізацію всього лише за два кліки. Тепер кожен зможе обрати свій шлях в армії, вибравши конкретну спеціальність, таку як оператор дронів чи артилерист.

Вона підкреслила важливість цього підходу, зазначивши, що коли людина розуміє свій маршрут у війську і може контролювати його шляхом власного вибору, питання щодо електронних повісток втрачає свою актуальність.

Я вважаю, що людина має мати можливість мобілізуватися або підписати контракт саме до такого командира, якому він чи вона довіряє. Це – цільовий рекрутинг,
– підкреслила Черногоренко.

Вона також порівняла цей процес із конкуренцією за кращих студентів серед роботодавців. За її словами, ЗСУ на цю мить є найбільшим роботодавцем в країні, що дає їм можливість залучати найкращих фахівців з цивільного сектору.

"До речі, армія зараз неабияк наситилися цивільною експертизою, цивільними звичками, культурою цивільною. В армії служать люди з великих компаній", – заявила заступниця.

Наводячи приклад, вона згадала військовослужбовця, який повернувся з Каліфорнії, де будував стартапи, та мобілізувався в 47 бригаду ЗСУ.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Любінець категорично виступив проти силової мобілізації. Він зазначив, що у питаннях мобілізації варто керуватися законодавством і додав, що не варто розширювати права ТЦК.
  • Відтепер чоловіки, яких раніше визнали обмежено придатними до військової служби, повинні пройти повторний медичний огляд. Військово-лікарська комісія має визначити, до якої категорії належить людина, яку раніше визнали "обмежено придатною", адже тепер існує лише "придатний" та "непридатний" до служби.
  • На Львівщині ТЦК передав до поліції звернення про понад 2 тисячі ухилянтів. Мовиться про 2 146 осіб, які не з'явилися до ТЦК після отримання повістки. Представники поліції уже розшукали та доставили 1 226 військовозобов'язаних до ТЦК.