Однак він підписав законопроєкт №10062, який вводить поняття "Електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста". Про це повідомив Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Що потрібно знати про е-кабінет призовника

Істомін зауважив, що президент не підписав закон про кабінет призовника. Замість цього, 2 квітня Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, який вносить зміни до деяких законів України щодо покращення обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.

Він зауважив, що відповідно до цього документу, вносяться зміни до Законів України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів", "Про публічні електронні реєстри" і "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту".

Згідно з цим законом впроваджується нове поняття – "Електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста". За словами речника ТЦК, умови доступу до цього електронного кабінету, його використання, перелік інформації, що відображається, а також послуг, які надаються через цей кабінет, визначаються в Порядку ведення Реєстру, затвердженого Держателем Реєстру, яким є Міністерство оборони України.

"Не можна точно сказати, яка інформація буде доступна у цьому кабінеті"

Також Істомін зазначив, що уряду України в травні потрібно буде прийняти нормативно-правові акти, необхідні для впровадження всіх цих змін. Один з ключових аспектів цього процесу – визначення структури та функцій нового електронного кабінету.

Наразі не можна точно сказати, яка інформація буде доступна у цьому кабінеті. Однак я, як військовослужбовець територіального центру комплектування, хочу наголосити, що призовники – це громадяни, які можуть бути призвані на строкову військову службу, у той час, як військовозобов'язані – це громадяни, які підлягають мобілізації. У випадку введення воєнного стану призови на строкову службу не проводяться, а призовники не мобілізуються,
– зауважив речник.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що ТЦК не мають права самостійно зупиняти та затримувати громадян на вулицях країни. За його словами, лише поліція володіє повноваженнями зупиняти людей, перевіряти документи та висувати законні вимоги.
  • Глава Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що законопроєкт про мобілізацію вже пройшов обговорення у комітеті парламенту і зараз готується порівняльна таблиця до другого читання. Він сподівається, що на найближчому засіданні Верховної Ради цей законопроєкт буде внесений до зали Верховної Ради.
  • Водночас Зеленський заявив, що наразі нема потреби у мобілізації додаткових 500 тисяч осіб. Все завдяки тому, що Головнокомандувач Олександр Сирський знайшов ресурс всередині Збройних Сил.